Bilgisayar açılıp hemen kapanıyor

Sınava hazırlandığım için çok nadir bilgisayarı kullanıyordum. Bugün tekrar kullanmam gerekti ama güç tuşuna basınca 1-2 saniye çalışıp hemen kapandı ve ardından aynı şekilde döngüye girdi. En son kullandığımda hiçbir sorunu yoktu. O zamandan PSU'ya zarar verecek pek şiddetli bir yağmur olmadı, orta şiddette yağdı veya çok fazla elektrik kesintisi de olmadı. Olsa da hemen zarar alır mı PSU? Aerocool 600W 80+ PSU kulllanıyorum. Bu sorunun sebebi ne olabilir?

Büyük ihtimalle psu'dan kaynaklı bu sorun başka bir güç kablosu varsa onu takarak deneyebilirsin. Çok tozlandıysa o da etki edebilir. İhtimal vermediğim bir olay ise ram'lerin oynaması olabilir. Ram'lerin sağlam bir şekilde takılı olduğundan emin ol.

Büyük ihtimalle psu'dan kaynaklı bu sorun başka bir güç kablosu varsa onu takarak deneyebilirsin. Çok tozlandıysa o da etki edebilir. İhtimal vermediğim bir olay ise ram'lerin oynaması olabilir. Ram'lerin sağlam bir şekilde takılı olduğundan emin ol.
psu'nun yanma gibi bir durumu olur mu? en son kullandığımda hiçbir sorun yoktu ve o zamandan beri hiç kullanmadım.

Kapanıyor Derken Ekranda Yazı Yazıyormu Orn; Kilitleniyor , Kapanıyor
yok yani güç tuşuna basıyorum, bastıktan 2 saniye sonra falan ekrana yazı bile gelmeden kendi kendine kapanıyor. Ardından kendine kendine tekrar açılıp döngüye giriyor. Güç tuşuna basılı tutuyorum o zaman döngü son buluyor.

psu'nun yanma gibi bir durumu olur mu? en son kullandığımda hiçbir sorun yoktu ve o zamandan beri hiç kullanmadım.

yok yani güç tuşuna basıyorum, bastıktan 2 saniye sonra falan ekrana yazı bile gelmeden kendi kendine kapanıyor. Ardından kendine kendine tekrar açılıp döngüye giriyor. Güç tuşuna basılı tutuyorum o zaman döngü son buluyor.
Büyük ihtimal hdd yi yaktın dostum

Yeni konular

Geri
Yukarı