Çözüldü Bilgisayar açılır açılmaz kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Colten

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, bilgisayarımın termal macununu yenilemek için işlemci fanını çıkarttım ve macunu yeniledim. PC’yi tekrar kurmamın ardından kasaya güç verdiğimde kasa ışıkları yanıyor 3 saniye sonra kapanıyor ve kasanın gücünü 0’a getirmediğim müddetçe devam ediyor. Ne yapabilirim?

Çözüm
RAM'leri söküp geri taktınız mı? Ya da RAM'leri teker teker deneyin 1'ini çıkarıp diğerini takın olmazsa diğerini takın.
Hocam, emeğinize ve vaktinize çok teşekkür ederim. Termal macunu tekrardan silip sürdüm. RAM'leri çıkarıp taktım. Sorun çözüldü. Benchmark’a aldım şimdi PC’yi ne olur ne olmaz diye.
Merhabalar, bilgisayarımın termal macununu yenilemek için işlemci fanını çıkarttım ve macunu yeniledim. PC’yi tekrar kurmamın ardından kasaya güç verdiğimde kasa ışıkları yanıyor 3 saniye sonra kapanıyor ve kasanın gücünü 0’a getirmediğim müddetçe devam ediyor. Ne yapabilirim?
1.Kabloları kontrol edin doğru takılıp takılmadağını.
2.Termal macunu taşırdıysanız böyle ola bilir.
3.Ramleri kontrol edin.
4. İşlemci yuvaya tam oturmamış ola bilir (sırayla uygulayın bunu sona saklayın işlemci kontrolunu)

Termal macun yenilemesini nasıl yaptınız en ince detayına kadar anlatabilir misiniz?
Yani hiç taşırdınız mı yanlışlıkla çok sürdünüzmü termal macundan olabilir.

Tekrar kontrol etmek için Fan’ı çıkardım, durum bu şekilde.

Dosya Ekleri

• D100C394-2A49-43CE-AA42-F7B352753E79.jpeg
    D100C394-2A49-43CE-AA42-F7B352753E79.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 88
1.Kabloları kontrol edin doğru takılıp takılmadağını.
2.Termal macunu taşırdıysanız böyle ola bilir.
3.Ramleri kontrol edin.
4. İşlemci yuvaya tam oturmamış ola bilir (sırayla uygulayın bunu sona saklayın işlemci kontrolunu)
4. Seçenek dışında hiçbirinde sorun yok. İşlemciyi çıkartıp tekrar deneyeceğim fakat ondan önce FAN’ı takamamış olabilir miyim? Fan işlemciye temas etmezse PC çalışmıyor diye biliyorum.

Anakart üzerindeki BIOS pilini çıkartıp bilgisayarı öyle başlatın. Eğer başlarsa 2-3 dk masaüstünde bekledikten sonra bilgisayarı tekrardan kapatın ve pili tekrar yerleştirerek yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı