Bilgisayar Açılırken BIOS Ekranında kalıyor

r10tr

Centipat
Öncelikle bütün forum sakinlerinin bayramını kutluyorum.
Arkadaşlar dün PC'nin kasasını ve Power'ini değiştim. Yeni kasaya geçiş yaptım. Bütün parçaların montajını yaptıktan sonra yeni Ekran kartını da taktım. Daha sonra Harddisk'in güç kablosunu takmayı unuttuğum için harddiski görmedi ve "Reboot and Select Proper Boot Device" ekranı ile karşı karşıya kaldım. Bunu bu şekilde aktarmamın sebebini az sonra fotoğrafla izah etmek istiyorum. Harddisk'in güç kablosunu takmadığımı farkedince takıp düzelttim ve PC normal başlama yaptı. Ekran kartının Driver'lerini kurdum sorunsuz. Hatta eski ekran kartının Driver'leri PC'yi meşgul etmesin diye PC'yi formatlayıp tekrar kurdum fakat sorun şöyle;
Aşağıya ekleyeceğim fotoğraflar bilgisayar açılırken görünen ekran; o ekranda da yukarıda belirttiğim "Reboot and Select Proper Boot Device" yazısı var altta fakat şu an harddiski görüyor bilgisayar (sadece 2 - 3 saniyelik bir ekran bu ve sadece açılırken)
2. olarak BIOS'a girdiğimde BIOS ekranını görüyorum ama sekme arası geçiş yaparken ekran dalgalanıyor. Hatta sonrasında aşağıda ekleyeceğim gibi renkler vs gitti bir ara. Sanki beni tam takmadın sallantı da duruyorum der gibi bir durum söz konusu. Sorunun ne olduğunu bilmiyorum.
Fotoğrafları da aşağıya ekliyorum.

2.jpg

1.jpg

Ayrıca bunların dışında pc açılışında harddisk ışığı sürekli yanıyor sanki harddisk sürekli işlem yapıyor gibi ve bu yüzden pc açılışı çok yavaş ram ve işlemci değişiminden sonra bu durumla karşı karşıya kaldım çünkü işletim sistemini 32 bit ten 64 bit e çıkardım. Bunun sebebinide öğrenebilir miyim. Bad Sector taraması yaptım. Sorunsuz görünüyor Harddisk sağlığını gösteren fotoğrafıda ekleyeyim.

3.jpg

Yardımlarınızı bekliyor iyi bayramlar diliyorum..
İlgilenecek kimse yok mu ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı