Bilgisayar açılırken BIOS'a giriyor

Iori Yagami

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı her açtığımda otomatik olarak BIOS'a giriyor. Launch CSM "enabled" yaptığımda ise bu sefer Windows gelmiyor. Ve BIOS'ta diskin diskin yanında Drive not present yazıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

BIOS'u sıfırlamayı deneyin.

BIOS'u sıfırlamayı deneyin.
BIOS'u sıfırladım ama olmadı maalesef. Boot option sekmesinde Drive not present yazıyor diskin yanında

BIOS'u sıfırladım ama olmadı maalesef. Boot option sekmesinde Drive not present yazıyor diskin yanında.

Biraz araştrma yaptım bu sorunun bir dene fazla nedenden kaynaklandığı söyleniyor. Diskinizin anakart ile bağlantıları kontrol edin, BIOS'da Fast boot seçeneği açık ise kapatın, BIOS'da boot sekmesine gelip Windows'un kurulu olduğu diskin en üst sırada olduğundan emin olun, bunların hiçbiri olmazsa bir tane USB belleğe Windows kurun USB bellek üzerinden boot edip komut satırı üzerinden diskinizin "SFC /scannow" gibi kodları ile kontrol edin.

Biraz araştrma yaptım bu sorunun bir dene fazla nedenden kaynaklandığı söyleniyor. Diskinizin anakart ile bağlantıları kontrol edin, BIOS'da Fast boot seçeneği açık ise kapatın, BIOS'da boot sekmesine gelip Windows'un kurulu olduğu diskin en üst sırada olduğundan emin olun, bunların hiçbiri olmazsa bir tane USB belleğe Windows kurun USB bellek üzerinden boot edip komut satırı üzerinden diskinizin "SFC /scannow" gibi kodları ile kontrol edin.
Diskin anakart bağlantılarında herhangi bir sorun yok. Fast boot kapalı. Windowsun kurulu olduğu disk en üstte. Şu anlık en iyi çözüm sizin de dediğiniz gibi Flash bellek üzerinden boot etmek olacaktır.
HDD yi boot menüsünden en üst sıraya alabilir misiniz.
Zaten en üstte fakat yanında Drive not present yazıyor belki de sorun diskle alakalıdır.
Başka bir disk takarak denerim en kısa zamanda. En azından sorun yazılımsal mı donanımsal mı anlamış olurum

Yeni konular

Geri
Yukarı