Bilgisayar Açılırken Chrome Da Açılıyor

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Bilgisayarı kapatırken tüm programları kapatıp kapatıyorum ama bilgisayar açtığımda bazen Chrome açılıyor ya son bıraktığım sekmede açılıyor ya da Windows 10 yardım sekmesinde açılıyor. Virüs olsa neden Windows 10 yardım merkezini açsın ki?
Neyse yine de ADW Claner, Malwarebytes, Hitmanpro ile tarama yaptım temiz sonuç aldım ve hala da sorunum devam ediyor. Başlangıçta da Chrome yok. Açılması mümkün değil, ne yapmam lazım? Hep olmuyor bazen oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bilgisayarı zorla kapattıysanız, bilgisayar önceden açtığınız tüm uygulamaları açar. Bu arada geçenlerde trojan yazmıştım. VirusTotal'e yükledim ve Malwarebytes tespit edemedi. Kaspersky kullanın.

İki nedeni olabilir.
İlki; Ayarlar->UygulamalarBaşlangıç seçeneğinde otomatik tanımlanmış olabilir. Ama var olan sekmeler açıldığı için 2. söyleyeceğimdir muhtemelen.
İkincisi; Windows hızlı açılsın diye bir özelliği var. Başka konuda bir arkadaş açıklamış alıntı yapacağım buraya.
Chrome otomatik açılıyor çözümü
Bilgisayar açıldığında Chrome otomatik açılıyor ve en son kapatılan sekmeleri açıyorsa, bu sorunu çözmek için,
  • Öncelikle Google Chrome Ayarlarında Gelişmiş – Sistem seçeneklerinde, Google Chrome kapandığında arka plan uygulamaları çalıştırmaya devam et seçeneğini kapalı konuma getirin.
Eki Görüntüle 297340

• Windows tuşu
    windows-tusu.png
    + I kısayoluna basarak Ayarlar ı açın.
  • Ayarlarda Hesaplar kısmını açın.
  • Hesaplar kısmında Oturum açma seçenekleri ni açın.
  • Oturum açma seçeneklerinde aşağıya inin ve Gizlilik başlığı altında bulunan, Oturum açma bilgimi, bir güncelleştirme veya yeniden başlatma sonrasında cihazımı ayarlamayı otomatik bitirmek için kullan kısmındaki seçeneği Kapalı konuma getirin.
  • Ayarlar sekmesini kapatın.
  • Eki Görüntüle 297341
pcrehber.com dan alıntıdır.

Eğer bilgisayarı zorla kapattıysanız, bilgisayar önceden açtığınız tüm uygulamaları açar. Bu arada geçenlerde trojan yazmıştım. VirusTotal'e yükledim ve Malwarebytes tespit edemedi. Kaspersky kullanın.
Hocam sizin amacınızın pek kötü olmadığını tahmin ediyorum ancak yapıp bunu sürenler niçin yapıyorlar?

Hocam sizin amacınızın pek kötü olmadığını tahmin ediyorum ancak yapıp bunu sürenler niçin yapıyorlar?
Şaka, şifre çalma v.s için hocam. Zaten VirusTotal, yüklenilen virüsleri hemen ifşa edip, Anti-virüs yapımcıları ile paylaşıyorlar, ve Anti-virüs'ün veri tabanına eklenmiş oluyor. Mesela ben şimdi o trojanı size atsam, yükleseniz Anti-virüs'ünüz -eğer düzgünse ve veritabanını güncelliyorsanız- hemen tespit eder. Ama benim amacım, VirusTotal'in ne kadar sağlam olduğunu test etmekti. Testten şunu anladım, Malwarebytes trojanı tespit edemedi. :)

Deneyip olumlu olumsuz geri dönüş yaparım.
İki nedeni olabilir.
İlki; Ayarlar->UygulamalarBaşlangıç seçeneğinde otomatik tanımlanmış olabilir. Ama var olan sekmeler açıldığı için 2. söyleyeceğimdir muhtemelen.
İkincisi; Windows hızlı açılsın diye bir özelliği var. Başka konuda bir arkadaş açıklamış alıntı yapacağım buraya.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı