Bilgisayar açılırken ekrana beyaz çigiler geliyor

dodocu

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık 1 hafta önce 8x2 16 GB olan Corsair Vengeance model RAM'lerimi satıp 16x2 32 GB olan aynı modellere geçmiştim. RAM'lerimi değiştirmeden önce ara sıra bilgisayar boştayken ekran 1 saniyeliğine gidip geliyordu fakat benim için herhangi bir sıkıntı olmadığı için takmıyordum. O modeli satıp bu RAM'lere geçtiğimde ise bilgisayar açılırken ekrana 1 saniyeliğine, hatta belki de daha kısa, ekrana gelip gidiyor fakat bilgisayar açıldığında böyle bir şey olmuyor. Şu an böyle bir sorundan muzdaribim. RAM'lerime tarama yaptım ve herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Sorun anakartımda olabilir mi? Ya da bu beyaz çizgiler herhangi bir sıkıntıya sebep olur mu?
Bellek tanımlama aracı sonucunu eke bırakıyorum. Teşekkürler.

resim_2021-03-08_113942.png

Ekrana gelen beyaz cizgilerin sebebi ekran kartı, monitör veya görüntü kablonuzdan dolayı olabilir, bununla ilgili birşey yaptınızmı?
Genede benim fikrim kablo kaynaklı olduğudur.

Monitörde ve kablomda sıkıntı olmadığına eminim çünkü bunu monitörümü ve görüntü kablomu değiştirdim. Önceden HDMI kullanırken şimdi DP kullanıyorum yine aynı. Ekran kartını da stres testine soktum bir sıkıntı yok gibi.

Geri
Yukarı