Bilgisayar açılırken ekranda çıkan siyah çizgiler

Shitokazee

Kilopat
Evet arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi. Bilgisayarı açtığımda kilit ekranının alt kısmında siyah çizgiler çıkıyor, sonra kayboluyor. Bir daha yeniden başlatsam çıkmıyor. Uzun süre sonra açsam çıkıyor. Sebebi nedir acaba, yardımcı olur musunuz?

Hocam sorun umarım yazılım kaynaklıdır.

Sistem geri yükleme yapıp denemenizi sizden rica ediyorum. 🤗
Yakın tarihte ekran kartı güncelledim. Bu bf için gelen sürücüyü şimdi aklıma geldi. Ddu ile kaldırdım sürücüyü tekrar kurdum bakalım düzelecek mi belki ondandır.
Windows güncellemesi ya da ekran kartı sürümüyle alakalı olabilen bir şey bu. Sorunu yaşamadan önce güncelleme ya da yeni driver kurulu mu yaptınız mı?
Bu bf için gelen sürücüyü kurmuştum.

%50 monitör mortingen, %45 bağlantı kablonuzda sıkıntı var (DP 1.4 kablom vardı, ekran başladıgında bozuk gibi başlıyordu ve sonra düzeliyordu), %5 de ekran kartınızda problem var.

Son düzenleyen: Moderatör:
%50 monitör mortingen, %45 bağlantı kablonuzda sıkıntı var (DP 1.4 kablom vardı, ekran başladıgında bozuk gibi başlıyordu ve sonra düzeliyordu), %5 de ekran kartınızda problem var.

Ekran kartı olduğunu düşünmüyorum çünkü oyunlarda düzgün çalışıyor (alakası var mı bilmiyorum). Monitör ve kablo konusunda 1 yıllık ikisi de; biri monitör MSI, kablo ise Paggea idi tam hatırlamıyorum.

Arkadaşlar, şu an çıkmıyor mesela. Çok ilginç bir durum.

Ekran kartı olduğunu düşünmüyorum çünkü oyunlarda düzgün çalışıyor(alakası var mı bilmiyorum). Monitör ve kablo konusunda 1 yıllık 2 side biri monitör MSI kablo ise paggea idi tam hatırlamıyorum.
Arkadaşlar şu an çıkmıyor mesela. Çok ilginç bir durum

Efenim, monitörünüzün adaptörünün ısınması lazım o çizgilerin gitmesi için. Isındıktan sonra çıkmaz. En sağlıklı test 3-4 saat açmayıp sonrasında çalıştırmak ama dediğiniz gibiyse %45 olan kablo sorununu %70'e çekebiliriz.

İlginç değil aslında sorun sürücü kaynaklıymış görmüş olduk. :)

Beta sürücüleri kurmanızı önermem her ne kadar bu Beta olmasa da demek istedim. 🎭
Ama asıl olay akşama olucak bakalım. Çünkü dediğim gibi uzun süre kullanmadığım halde çıkıyordu. Bu arada yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.
Efenim, monitörünüzün adaptörünün ısınması lazım o çizgilerin gitmesi için. Isındıktan sonra çıkmaz. En sağlıklı test 3-4 saat açmayıp sonrasında çalıştırmak ama dediğiniz gibiyse %45 olan kablo sorununu %70'e çekebiliriz.
Sizce sorun yazılımsal değil midir?

Ama asıl olay akşama olacak bakalım. Çünkü dediğim gibi uzun süre kullanmadığım halde çıkıyordu. Bu arada yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim.

Sizce sorun yazılımsal değil midir?

Zannetmiyorum.
Çizgiler sürekli kalmıyor diyorsunuz yani bir donanımın ısınmasıyla düzeliyor. Monitör adaptörü olabilir, ekran kartınız olabilir ya da bunları düzgün iletemeyen bir kablonuz olabilir. Belki de hiç tahmin etmediğimiz RAM, işlemci bile olabilir.

Aynı sorun benim de başıma geldi çünkü. PC'yi açınca bir 5 Dk'da ekran tamamiyle yatay cizgilerle dolu oluyordu. Ben kahvemi yapıp gelinceye kadar düzeliyordu. Formatla, yazılımla düzelmedi. Sıkıntı monitördeydi.

Geri
Yukarı