Bilgisayar açılırken logo bozuk görünüyor

Enes Çeliker

Decapat
Herkese merhaba arkadaşlar. Şimdi benim şöyle bir sorunum var, bilgisayar açılırken BIOS ekranı takılarak yavaş hareket ediyor ve Full screen logo yani Del tuşuna vesaire bastığımız yer bozuk gözüküyor, yardımcı olma şansınız var mı?

Dosya Ekleri

• d7fb0952-fe37-43f5-9876-b38b570b639a.jpg
    d7fb0952-fe37-43f5-9876-b38b570b639a.jpg
    256 KB · Görüntüleme: 296
Ekran kartı driver güncel mi anakart arızası veya ekran kartı arızası olabilir.

Herkese merhaba arkadaşlar. Şimdi benim şöyle bir sorunum var, bilgisayar açılırken BIOS ekranı takılarak yavaş hareket ediyor ve Full screen logo yani Del tuşuna vesaire bastığımız yer bozuk gözüküyor, yardımcı olma şansınız var mı?

BIOS sürümünüzü öğrenin, en güncel BIOS'u kurun hala sorun varsa başka çözüm arayalım.

Windows tuşu + r yapın çıkan pencereye "msinfo32" yazın çıkan 2.pencerede BIOS sürümünüz yazar onu bana atın :)

Sorunun cevabı çok basit.Ekran kartını çıkar var ise onboarddan görüntüyü al.Problem yok ise ekran kartının anakarta giren kısmını temizleyin silgi olabilir.Tekrar takıp deneyiniz

Sorunun cevabı çok basit. Ekran kartını çıkar var ise onboarddan görüntüyü al. Problem yok ise ekran kartının anakarta giren kısmını temizleyin silgi olabilir. Tekrar takıp deneyiniz

Onboard ile açtığımda normal gözüküyor BIOS ekranı ekran kartını çıkartıp silgiyle temizledim ama bir fayda etmedi ekran kartından şüpheliyim ne gibi bir sorun olabilir
BIOS sürümünüzü öğrenin, en güncel BIOS'u kurun hala sorun varsa başka çözüm arayalım.

Windows tuşu + r yapın çıkan pencereye "msinfo32" yazın çıkan 2.pencerede BIOS sürümünüz yazar onu bana atın :)

Modlu BIOS kullanıyorum ama onboardda açtığımda bir sorun yok BIOS ekranında falan takılma vesaire yok ekran kartını taktığımda hem böyle bozuk görüntüde açılıyor BIOS ekranıda yavaş hareket ediyor.

Dosya Ekleri

• bios.PNG
    bios.PNG
    5,5 KB · Görüntüleme: 70
Orijinal BIOS'u kullanmalısınız, sorun ekran kartında değil. Anakartınızın web sayfasına gidin desteklenen BIOS'u indirip kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı