Bilgisayar açılırken mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

mil01lao

Hectopat
Yer
Odasında
Merhabalar, bilgisayarım açılırken bazen mavi ekran veriyor en son 1 hafta önce olmuştu ama çok takmamıştım biraz önce bir konu gördüm meğerse nedeni varmış. Bende dosyaları paylaştım rica etsem bakar mısınız?

Minidump dosyaları: Google Drive'la Tanışın – Tüm dosyalarınız için tek bir yer

Sistem özellikleri:
RTX 3060.
i5 11500.
ASUS B560 ROG Wi-Fi anakart.
16 GB HyperX 3200MHz RAM.

Evet hocam bugün 2 kere verdi açılırken.

Hocam bende 2 hafta içerisinde 2 kere Windows açılırken aldım mavi ekran hatası aldım. Oyunlarda vs hiçbirşeyde sıkıntı yaşamıyorum bilgisayar neredeyse 10 saat yakın aktif oluyor bu sırada hiç mavi ekran ile karşılaşmadım. Sonrasında buradan dump dosyamı paylaştım. Driver ile ilgili bir şey bulamadılar. Kule tipi soğutucum vardı vidalarını gevşettim biraz RAM'lerde 2-4 slottaydı 1-3 aldım. Şu anlık bir şey yok bakalım ne zaman mavi ekran verecek diye bekliyorum :)

bu konuyada bir göz atın birinni işine yaramış belki sizede yarar.

Benim de sistemim imzada var. PSU 550W acaba onda mıdır diyorumda gücmü yetmiyor acaba.

Hocam bende 2 hafta içerisinde 2 kere Windows açılırken aldım mavi ekran hatası aldım. Oyunlarda vs hiçbirşeyde sıkıntı yaşamıyorum bilgisayar neredeyse 10 saat yakın aktif oluyor bu sırada hiç mavi ekran ile karşılaşmadım. Sonrasında buradan dump dosyamı paylaştım. Driver ile ilgili bir şey bulamadılar. Kule tipi soğutucum vardı vidalarını gevşettim biraz RAM'lerde 2-4 slottaydı 1-3 aldım. Şu anlık bir şey yok bakalım ne zaman mavi ekran verecek diye bekliyorum :)

Bu konuyada bir göz atın birinni işine yaramış belki size de yarar.

Benim de sistemim imzada var. PSU 550W acaba onda mıdır diyorumda gücmü yetmiyor acaba.

Olabilir hocam çok bilgim yok ama hazır sistem olarak aldım yetmezse koymazlardı ve az önce bir kez daha mavi ekran aldım @MScofield linki bırakıyorum hocam :D

Screenshot_1.png

@MScofield

HD Tune ile uğraşmaya değmez o halde. Sadece quick scan açık bir şekilde error scan yapın, onun sonuçlarını atın.

Memtest ile test yapın ve sonuçları buraya atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı