Bilgisayar açılırken monitör bozuk görüntü veriyor

AsakaXenshi

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600X / Gpu: SAPPHIRE Nitro Plus 6700 XT / Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 16 GB CL16 3600Mhz / MotherBoard: GIGABYTE UD X570 / Psu: SHARKOON ShpV2 650w
Selam herkese. Askerden yeni döndüm uzun bir aradan sonra bilgisayara oturayım dedim ve resimdeki görüntü ile karşılaştım. Bilgisayarı baştan açarken böyle bir görüntü çıkıyor yaklaşık 10 saniye sonra düzeliyor. Hiçbir şekilde darbe almamış üstü kapalıydı sadece başta açılırken yapıyor daha 9 aylık monitör. Markası modeli: Samsung LC27HG70QQMXUF 27.

164572594_1432755197062719_8612326952295556089_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam herkese. Askerden yeni döndüm uzun bir aradan sonra bilgisayara oturayım dedim ve resimdeki görüntü ile karşılaştım. Bilgisayarı baştan açarken böyle bir görüntü çıkıyor yaklaşık 10 saniye sonra düzeliyor. Hiçbir şekilde darbe almamış üstü kapalıydı sadece başta açılırken yapıyor daha 9 aylık monitör. Markası modeli: Samsung LC27HG70qqmxuf 27.

Eki Görüntüle 940765

Eğer monitörde sorun olmadığından eminseniz. Ekran kartından kaynaklı büyük ihtimal.

Eğer dediğin gibi başta yapıyorsa ekran kartı kaynaklı. Benzer bir sorun yaşadım.
Sorun monitörde sanırım. Çünkü bilgisayarı hiç açmadan sadece monitörü açınca da aynı görüntüyü alıyorum.

Kabloları ve giriş çıkışları kontrol et. Bazen çok ufak bir sorun çıkabiliyor.

Display Port ile girişi sağlıyorum. Bilgisayar açıkken kabloyu çıkardım sorun devam ediyordu. Yani monitörde sıkıntı var diye düşünüyorum. 3 ay falan kullandım monitörü zaten sonra askere gittim. Garip geldi biraz. Power kablosundan yapacak değil herhalde ama?

Darbe almayan monitörün böyle olması çok ilginç. Yorumda yapamıyoruz bu konuda. Tam olarak sorunlu olan monitör paneli mi diye.

Müşteri hizmetlerini arayacağım olmadı. Çok garip çünkü askere giderken hiçbir sorunu yoktu. Darbe alsa hiç düzelmez kendi kendine düzeliyor bir süre sonra. Bir ara dedim uzun bir süre çalışmadı diye mi oldu acaba. FreeSync2 vs bunlarla ilgili olamaz diye düşünüyorum.

Araman iyi olur. Sadece başta açılışta oluyor demişsin. Çok ilginç.

Bugün tamamen söküp tekrardan taktım aynı sorun devam ederken. Display Port kablosu ile bağlantı sağlıyorum. O sorunu verdiği zaman kabloyu yerinden çıkarıp tekrar takınca sorun düzeliyor. Acaba sorun kabloda mı yoksa giriş yerinde mi emin olamadım.

Geri
Yukarı