Çözüldü Bilgisayar açılırken Realtek PCI Express Gigabit ekranı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

meybuzcu

Hectopat
Yer
Körfez/Kocaeli
Daha fazla  
İyi günler, az önce yeni bilgisayar arızalı olduğu için eski bilgisayarımı taktım ve karşıma bu yazıyı içeren bir ekran geldi. En son bilgisayarımda böyle bir şey olmuyordu ve çözemiyorum bilgisayar açılmıyor yani bu ekranda duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İyi günler, az önce yeni bilgisayar arızalı olduğu için eski bilgisayarımı taktım ve karşıma bu yazıyı içeren bir ekran geldi. En son bilgisayarımda böyle bir şey olmuyordu ve çözemiyorum bilgisayar açılmıyor yani bu ekranda duruyor.
BIOS'a girip Boot Menu kısmından kendi diskinizi birinci sıraya almanız yeterli olur. Onun dışında ekstra olarak Lan Boot özelliğini de kapatabilirsiniz.
BIOS'a girip Boot Menu kısmından kendi diskinizi birinci sıraya almanız yeterli olur. Onun dışında ekstra olarak Lan Boot özelliğini de kapatabilirsiniz.

Çözüm
BIOS'a girip OnBoard LAN Boot Room seçeneğini buldum ve onu kapattım ama durum değişmedi. Diski hangi sekmede acaba? ona da bakayım deneyeyim.

Boot sekmesinde diskinizin görünüp görünmediğine bakın isterseniz BIOS'tan buraya fotoğraf gönderebilirsiniz.
Hangi seçenekten diski bulabilirim?

Dosya Ekleri

• iVEZoJUv.jpg
    iVEZoJUv.jpg
    261,2 KB · Görüntüleme: 64
Hocam siz Advanced olana girmişssiniz ama.
Çok pardon. Bakıyorum hemen.
Hocam siz Advanced olana girmişssiniz ama.
Hocam sorunun kaynağı benim ahmaklığımmış. Yeni PC gelince harddisk kablolarını sökmüşüm belki yeni PC'ye takarım diye. E tabii 2 ay oldu unuttum kabloları söktüğümü. Şimdi hatırladım taktım açıldı PC. Sizi de gereksiz yere uğraştırdım kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Çok pardon. Bakıyorum hemen.

Hocam sorunun kaynağı benim ahmaklığımmış. Yeni PC gelince hard disk kablolarını sökmüşüm belki yeni PC'ye takarım diye. E tabii 2 ay oldu unuttum kabloları söktüğümü. Şimdi hatırladım taktım açıldı PC. Sizi de gereksiz yere uğraştırdım kusura bakmayın.

Hocam fark ettim HDD kablolarının takılı olmadığını veya bozuk olabileceğini sadece teyit etmek istedim güle güle kullanın iyi günler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı