Bilgisayar açılırken sadece şifre girme kısmında ekran geliyor

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Bilgisayarımı açarken monitör siyah oluyor ve açılırken şifre girme kısmında ekran geliyor. Daha sonrasında da geliyor ama neden açılırken Windows 10 yüklenme ekranı falan gelmiyor, çok merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart logosu gelmiyor mu? Eğer 2. monitörünüz varsa, orada gözüküyor olabilir. 2. monitörünüz varsa ve çok kullanmıyorsanız fark edememiş olabilirsiniz, çünkü bana öyle oldu. :)

Arkadaşlar selamlar. Bilgisayarımı açarken monitör siyah oluyor ve açılırken şifre girme kısmında ekran geliyor. Daha sonrasında da geliyor ama neden açılırken Windows 10 yüklenme ekranı falan gelmiyor, çok merak ediyorum.
BIOS ayarlarıyla oynadınız mı hiç? Görüntüyü nasıl şekilde sağlıyorsunuz? Harici ekran kartı veya dahili işlemci grafik birimi ile mi?
Ek olarak bağladığınız port kablosu hangi tür? HDMI, VGA, DP?

Anakart logosu gelmiyor mu? Eğer 2. monitörünüz varsa, orada gözüküyor olabilir. 2. monitörünüz varsa ve çok kullanmıyorsanız fark edememiş olabilirsiniz, çünkü bana öyle oldu. :)

Hayır, anakart logosu gelmiyor. Bir de 2. monitörüm yok.
BIOS ayarlarıyla oynadınız mı hiç? Görüntüyü nasıl şekilde sağlıyorsunuz? Harici ekran kartı veya dahili işlemci grafik birimi ile mi?
Ek olarak bağladığınız port kablosu hangi tür? HDMI, VGA, DP?
BIOS ayarlarıyla hiç oynamadım. Görüntüyü harici ekran kartı ile sağlıyorum. Bağladığım port kablosu DP.

Bende de benzer durum oluyor ama sadece yeniden başlattığımda veya resetlediğimde oluyor. Yeniden başlattığımda görüntü gittiği için monitörüm tüm bağlantı noktalarını kontrol etmeye başlıyor sırayla. O kontrolü bitirine kadar sistem açılmış oluyor ve kontrol sırası tekrar asıl bağlı olan DVI-D bağlantıya geldiğinde görüntüyü veriyor. Ben monitörü hiç kapatmıyorum, sistem sıfırdan başlarken direk DVI'dan alıp başlıyor, diğer portları kontrol etmiyor. Acaba böyle bir şey mi oluyor sizde de?

Hayır, anakart logosu gelmiyor. Bir de 2. monitörüm yok.

BIOS ayarlarıyla hiç oynamadım. Görüntüyü harici ekran kartı ile sağlıyorum. Bağladığım port kablosu DP.
Ekstra VGA kablonuz var ise harici kartınıza değil anakarta bağlayıp deneyin. Yok ise CMOS reset.
Bunun sonucu BIOS'a girebiliyorsanız BIOS ayarlarından Motherboard Splash Screen/BIOS logo screen tarzında bir ayar var ise değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı