Bilgisayar açılış hızım 3 sn

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
860evo'lu PC'm 20 küsur saniyede açılıyor. Şimdi benimki mi yavaş yoksa millet sallıyor mu burada anlamadım. Aldığım hız değerleride bunlar.
Eki Görüntüle 685707
Benim de SSD'li bilgisayarım 22 saniyede açılıyor. Bazıları HDD ile bundan kısa süreler yazmış. Nasıl oluyor anlamıyorum açıkçası.

Arkadas bende mi Fast Boot acsam 970 Evo var 3.5GB okumasi var 7 saniyede falan aciliyor.

Windows M.2 NVME SSD'ye kurulu, yazma ve okuma olarak 3000'e yakın değerleri var ama güç tuşuna bastığım andan itibaren açılması 10 saniyeyi buluyor, hatta geçiyordur. Hayretler içinde konuyu takip ediyorum. 😱

Kapatıp açtığımda Chrome veya Yandex kapatılmamış bir seklide açık duruyor.
Eğer böyle oluyorsa kapatıp açmaktan çok, uyku moduna alıp uyandırıyorsunuz gibi geldi bana. :)

Windows M.2 NVME SSD'ye kurulu, yazma ve okuma olarak 3000'e yakın değerleri var ama güç tuşuna bastığım andan itibaren açılması 10 saniyeyi buluyor, hatta geçiyordur. Hayretler içinde konuyu takip ediyorum. 😱
Sorma kardeş biz boşuna m2 nvme falan almışız. Baksana Sosyal üyelerinin HDD'leri 3024 yılından herhalde. 2 saniyede açılan mı dersin 3 saniyede açılan mı dersin... Senin 3k yazma hızıyla 20 saniyede açtığın sistemi adam 120 MB ile 3 saniye açtığını iddia ediyor.

Kimi kandırıyorsun?
Bu bilgisayarın açılma hızı değil. Bilgisayar açılırken BIOS'ta harcadığı zaman. Benim bu 5,5-6 saniye oluyor ama bilgisayar 13-15 saniyede açılıyor.

Ne R si arkadaşım göstersin vereceğim. Herkes takmış R felan.
Hala da video gelmedi yani.
3 saniye imkansız demiyorum ama size katılıyorum. Hızlı başlatma ile falan bile çok zor.

Buyurun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Uykudan açmadığına dair bir kanıt bile yok. Hesaba girişi otomatik yap ve masaüstünü de görelim. O da fark ettiriyor.
Ya adam akıllı video çek, "Helal olsun, çocuk haklıymış." diyelim ya da ilgi çekmek için uğraşmaya devam et.

Düzgün şekilde video çekersen etiketle. Yoksa güle güle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorma kardeş biz boşuna m2 nvme falan almışız. Baksana Sosyal üyelerinin HDD'leri 3024 yılından herhalde. 2 saniyede açılan mı dersin 3 saniyede açılan mı dersin... Senin 3k yazma hızıyla 20 saniyede açtığın sistemi adam 120 MB ile 3 saniye açtığını iddia ediyor.
Burada bir bit yeniği olduğu kesin ama dur bakalım. 😃 Bu arkadaşlar herhalde hoş geldiniz ekranında bekliyor.

Eğer böyle oluyorsa kapatıp açmaktan çok, uyku moduna alıp uyandırıyorsunuz gibi geldi bana. :)

Kimi kandırıyorsun?
Bu bilgisayarın açılma hızı değil. Bilgisayar açılırken BIOS'ta harcadığı zaman. Benim bu 5, 5-6 saniye oluyor ama bilgisayar 13-15 saniyede açılıyor.

3 Saniye imkansız demiyorum ama size katılıyorum. Hızlı başlatma ile falan bile çok zor.

Uykudan açmadığına dair bir kanıt bile yok. Hesaba girişi otomatik yap ve masaüstünü de görelim. O da fark ettiriyor.
Ya adam akıllı video çek, "helal olsun, çocuk haklıymış." Diyelim ya da ilgi çekmek için uğraşmaya devam et.

Düzgün şekilde video çekersen etiketle. Yoksa güle güle.

Eger konuşmaları düzgün okursan cihazı yeni aldığımı (2, el) bu kadar kısa sürede açılmasının ardında sorun olduğunu belirtiyorum" bu cihazdan daha hizli açılan bir cihaz olmadığını söylemiyorken bazı arkadaşlar tarafından konu başka yerlere çekiliyor".Ayrıca bu marka ve model bilgisayar sahip olan kişilere sorduğumda açılma suresi logo, BIOS Windows ekranları toplam en az 10 sn olduğunu söyledi.
Not:#8, #26, #37,#40 ,#64 okursan ne demeye dediğimi anlarsın.
Not2: Formattan sonra bilgisayar düzeldi BIOS açılma 5, 1'e cıktı.
Not3: Konu gereksiz bir tarafa yöneldi ve gereksiz yere uzadı herkese iyi aksamlar.
Konu kilitlensin lütfen.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı