Bilgisayar açılışında dıt dıt sesini aktif etme

s3xyec

Hectopat
Yer
gaziosmanpasa
Daha fazla  
Çok garip gelecek başlık ama bilgisayarımı tamirciye vermiştim, geldikten sonra ses yoktu. Ben de memlekete gitmek zorunda kalmıştım.

Şimdi üzerinden 2 ay geçti, artık adam hatırlamaz bile. Adam format atacaktı. Formatı atmış, bakım yapmış ama sanırım Windows yanlış ve eski driverları yüklemiş. Şu anda ses yok bilgisayarda, her türlü yöntemi denedim olmadı. Buraya konu açtım kimse yardımcı olamadı. Aklıma DDU ile ses kartı sürücülerini silmek geldi ama pek bilgim olmadığından dolayı korktum.

Eğer başlangıçta dıt dıt diye öterse format atacağım, eğer ötmezse bilgisayarcıya götüreceğim.

Evet size asıl sorum şu, bilgisayarı başlangıçta nasıl "dıt dıt" diye öttürürüm?
Bir hata olduğunda ötüyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış anladınız sanırsam. Demek istediğim bilgisayarda hoparlörden ses gelmiyor. Driverları felan mı yanlış kuruldu yoksa donanımsal bir sıkıntı mı oluştu bunu anlamak için ötmesini istiyorum.
Böyle bir durumda BIOS'tan ses gelmez hocam. Muhtemelen yazılımsal bir sorun.

Böyle bir durumda BIOS'tan ses gelmez hocam. Muhtemelen yazılımsal bir sorun.
BIOS'a girmedim zaten. Girersem kesin olarak ses ötüyor mu ki?
Bununla uğraşmak yerine usbden çalışan bir linux dağıtımı kurun. Böylece kontrol edebilirsiniz. Ya da (bu linkten) cihazın driverlarını tekrar yükleyin.
Linux dağıtımı kuramam, verdiğiniz linkten driverları yükledim sonuç aynı. BIOS'a girersem kesin olarak ses ötüyor mu?

Geri
Yukarı