Bilgisayar açılışta BIOS'a giriyor

memte00

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, laptopum bir sorunu var sizden yardim etmenizi istiyorum. Bilgisayardan fazla anlayan biri değilim. Zaten bütçemizde az olduğu için kötü bilgisayar denilebilir. Dün bilgisayarima kastiği için format attim. Her şey normaldi. Sonra bir video gördüm ve diskimi birleştirebileceğimi gördüm. Daha az kasar diye birleşirmeye başladım. Sonra yanlışlıkla diski dinamik yaptim. Bilgisayari sifirlamak istedim sifirlayamadim dinamik olduğu için disk. Sonra bir video gördüm ve CMD'den diski falan clear yapiyordu. Bende 2 diskide yapayim dedim. Sonra bilgisayari kapattip açtiğimda HDD'yi ve USB'yi görmüyor. Ve beni biosa atiyor. Yardim eder misiniz arkadaşlar lütfen derslerime çalışiyordum ama artik maalesef yapamiyorum. BIOS ayarlarinda fazla bir ayar yok. Hatta sizlere BIOS ayarlarini atayim.

1614334092257.png

Yanimda başka PC yok lütfen yardimci olun :(

Son düzenleyen: Moderatör:
DISKPART işlemlerini mi uyguladınız? Muhtemelen işletim sistemi dosyaları silindiğinden dolayı bu hatayı almaktasınız. İçinde Rufus ile yazdırılmış ISO dosyası bulunan bir USB bellek ile temiz kurulum yapmalısınız.

Bir tanıdığınızından bilgisayarını rica edip USB'yi hazırlayın.

Dıskpart işlemlerini mi uyguladınız? Muhtemelen işletim sistemi dosyaları silindiğinden dolayı bu hatayı almaktasınız. İçinde Rufus ile yazdırılmış ISO dosyası bulunan bir USB bellek ile temiz kurulum yapmalısınız.

Hocam olmuyor çünkü hazirlanmiş bir USB vardi denediğimde USB'yi görüyor fakat Boot yapmiyor biosa atiyor yardimci olabilirsen sevinirim.

Geri
Yukarı