Bilgisayar açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

Bodyponk

Kilopat
Daha fazla  
1.5 önce İtopya'dan v2.5 sistemini satın almıştım. Ekran kartı arızalanınca 2 hafta önce Vatan Bilgisayar'dan RX 570 4 GB aldım fakat aldığım günden beri sürekli oyun oynarken PC donuyordu, sürekli WattMan hatası alıyordum. Bugün yine bilgisayarı açmaya çalıştığımda BIOS'dan sonra ekran donuyordu (Video) ve şu anda açmaya çalıştığımda ekrana hiç görüntü gelmiyor. Kasanın içine baktığımda bütün fanlar dönüyor. Ben şimdi hangi bileşene bakayım bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Travmatik durumlarda bu tür sorunlar oluşabiliyor. Son zamanlarda ani kapanma elektrik kesintisi vb. olduysa bununla ilgili olabilir. Eğer bu sorunu tekrar yaşarsanız yine aynı şekilde durumu çözebilirsiniz fakat bu durumda anakartınızı bir gözden geçirmeniz gerekir anakartınız kısmen arızalı olabilir.

Şunu da belirteyim, bazen eski tip anakartlarla ilgili saçma sorunlar oluşabiliyor kullandığınız mouseyi çıkarıp makinayı çalıştırırsanız ilginç bir şekilde sorun düzelebiliyor eğer bir daha bu durumu yaşarsanız bunu deneyin işe yararsa muhtemelen anakartınızda yolunda gitmeyen bir şeyler vardır :)
Hocam bende 2 kere elektrik kesintisi yüzünden PC kapandı. Bunların hepsini denedim bazen açılıyor ,bazen açılmıyor.

Geri
Yukarı