Bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor

Gapirkont

Kilopat
Yeni RAM aldım, taktım görüntü gelmedi. Sonra yeni taktığım RAM'i çıkarıp eski çalışanı taktım yine görüntü gelmedi. Şu an PC açılıyor, klavye ve mouse ışıkları yanıyor, ekran kartının güç girişinin üstünde ekran kartına güç gittiğine dair ışık da yanıyor ancak görüntü yok. Bilgisayarı açtıktan sonra klavyeden rastgele tuşlara bastım, masaüstünde olan bir video açıldı ve sesleri geliyordu videonun. Yani sadece görüntü yok. Ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü anakartın onboard girişiyle de denedim yine görüntü gelmedi. Sorun neyde olabilir?

Yani onboard bie görüntü vermiyorsa yüksek ihtimal ankarttan kaynaklanan bir sorundur PSU kontrol etmeni öneririm benim bilgisayarımada aynısı olmuştu meğerse PSU bozulmuş o yüzden bir kontrol ettir PSU ile anakartı.

Yeni RAM aldım, taktım görüntü gelmedi. Sonra yeni taktığım RAM'i çıkarıp eski çalışanı taktım yine görüntü gelmedi. Şu an PC açılıyor, klavye ve mouse ışıkları yanıyor, ekran kartının güç girişinin üstünde ekran kartına güç gittiğine dair ışık da yanıyor ancak görüntü yok. Bilgisayarı açtıktan sonra klavyeden rastgele tuşlara bastım, masaüstünde olan bir video açıldı ve sesleri geliyordu videonun. Yani sadece görüntü yok. Ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü anakartın onboard girişiyle de denedim yine görüntü gelmedi. Sorun neyde olabilir?

Monitör ve ekran kartı adaptörü kullanıyorsan bak derim çok sıkıntı çıkarıyorlar.

Yani onboard bie görüntü vermiyorsa yüksek ihtimal ankarttan kaynaklanan bir sorundur PSU kontrol etmeni öneririm benim bilgisayarımada aynısı olmuştu meğerse PSU bozulmuş o yüzden bir kontrol ettir PSU ile anakartı.

Yarın bir bilgisayarcıya götüreceğim ben de anakarttan ya da PSU'dan kaynaklandığını düşünüyorum ancak yıllardır hiçbir sorunu yokken neden yeni RAM'i takınca bozulsun ona anlam veremiyorum

Monitör ve ekran kartı adaptörü kullanıyorsan bak derim çok sıkıntı çıkarıyorlar.

Adaptör kullanmıyorum

PSU'dan elektriği kesip BIOS pilini çıkarın, 5 dk bekleyip pili yerine takın ve daha sonra tekrar deneyin.

Onu denedim ancak olmadı. Ekran kartı, RAM ve BIOS pilini söküp 10 dakika kadar bekleyip tekrar taktım, sonuç aynı.

RAM'leri tam takdığınızdan emin olur RAM slotlarını tekrar bir kontrol edin.

RAM'ler oturmasa veya sıkıntılı olsa sistem açılmaz. BIOS'a dahi ulaşamaz. Arkadaşın sorunu bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor..
Sorun monitör'ü pcye bağladığın kabloda (HDMI, VGA, DP, DVI-D) olabilir. Sesi nereden aldın? Kulaklık mı yoksa monitör çıkışından mı?

Son düzenleme:
RAM'ler oturmaya veya sıkıntılı olsa sistem açılmaz. BIOS'a dahi ulaşamaz. Arkadaşın sorunu bilgisayar açılıyor ama ekran gelmiyor..
Sorun monitör'ü pcye bağladığın kabloda (HDMI, VGA, DP, DVI-D) olabilir. Sesi nereden aldın? Kulaklık mı yoksa monitör çıkışından mı?
Sesi kulaklıktan aldım. Dediğiniz gibi kabloda da sıkıntı olabilir, birazdan bi arkadaştan kablo alıp deniycem sonucu bildiririm.

Geri
Yukarı