Çözüldü Bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hikennosabo

Decapat
Daha fazla  
2 3 gündür abuk sabuk arızalar çıkarıyor bana bilgisayarım, bu sefer ise kasam yere düştü 2 3 cm bir yerden ve kapandı. Açtığımda CPU over temperature diye bir hata verdi, F1 basmamı istedi bastım BIOS açıldı BIOS'dan çıktım ve PC normalce açıldı. PC açıldığında bir donma oldu donuyordu hemen kapadım açtım aynı F1 hatası, işlemciyi sçküp taktım fanı biraz oturmuyordu ve bu sefer açtığımda ekran yok. Cidden çok üzüldüm artık ne yapacağımı bilmiyorum 3 gündür uğraşıyorum.

Çözüm
190'ı bırakın 90-100'ler de bile anakart kendini korumaya alıp gücü kesiyor sizin sorununuz diskten kaynaklı değil. Gittiğiniz bilgisayarcı bir şey bilmiyor anlaşılan. Eğer 190 derece olup hiç kapanmadıysa değerleri yanlışta gösteriyor olabilir.

1643289905396.png

Core Temp değerleri bu şekilde.
Zamanla düşüyor şu an 80-85
1643298171151.png

Hallettim CPU fanı tam oturmuyordu ondanmış hepizinize teşekkür ediyorum.
2 3 gündür abuk sabuk arızalar çıkarıyor bana bilgisayarım, bu sefer ise kasam yere düştü 2 3 cm bir yerden ve kapandı. Açtığımda CPU over temperature diye bir hata verdi, F1 basmamı istedi bastım BIOS açıldı BIOS'dan çıktım ve PC normalce açıldı. PC açıldığında bir donma oldu donuyordu hemen kapadım açtım aynı F1 hatası, işlemciyi sçküp taktım fanı biraz oturmuyordu ve bu sefer açtığımda ekran yok. Cidden çok üzüldüm artık ne yapacağımı bilmiyorum 3 gündür uğraşıyorum.

İşlemciyi sök tak yaparken zarar vermiş olabilirsin.
Fanı biraz oturmuyordu olayını anlamadım yalnız?

Anakarttan bütün bileşenleri söküp tekrar sağlamca takın. İşlemci yerinden oynamış ve temassızlık yapıyor olabilir. Benim de eski bilgisayarım düşmüştü ve açılmıyordu tamire götürdüm yetkili adam işlemci yerinden çok oynamış dedi. Tabii başka sebepleride olabilir. Eğer laptopsa çok dikkatli olun daha çok zarar verebilirsiniz masaüstü ise normal bir şekilde bileşenleri çıkarıp yeniden takın.

Fan işlemciyi tam soğutamadığı için işlemcinin derecesi çok yükselmiş büyük ihtimalle bundan.

Vallahi her şeyi denedim baştan söküp taktım, sonuç yok bilgisayarcıya vereceğim pazartesi.

Büyük ihtimal işlemci MOSFET'in yanmış. CPU over temperature demek işlemci yüksek sıcaklıkta demek. Buna bağlı olarak işlemci MOSFET'in yanmıştır. Bilgisayarcılar genelde bu tip arızaları tamir etmezler. Direk bozuk der yenisini aldırırlar. Eğer yapmazlarsa bana yolla halledeyim. İletişime geçelim. Uğraşacak şeyler arıyorum bu ara

Büyük ihtimal işlemci MOSFET'in yanmış. CPU over temperature demek işlemci yüksek sıcaklıkta demek. Buna bağlı olarak işlemci MOSFET'in yanmıştır. Bilgisayarcılar genelde bu tip arızaları tamir etmezler. Direk bozuk der yenisini aldırırlar. Eğer yapmazlarsa bana yolla halledeyim. İletişime geçelim. Uğraşacak şeyler arıyorum bu ara.

Evet F1 tuşlamamı istiyordu biosdada CPU sıcaklığının 192 derece olduğunu gösteriyordu. Söküp takayım dedim işlemciyi daha da açılmadı, işlemci bozulmuştur değil mi?
Ya da anakart MOSFET'i.

Evet F1 tuşlamamı istiyordu biosdada CPU sıcaklığının 192 derece olduğunu gösteriyordu. Söküp takayım dedim işlemciyi daha da açılmadı, işlemci bozulmuştur değil mi?
Ya da anakart MOSFET'i.

%90 MOSFET bozulmuş olabilir. İşlemciyi başka bir bilgisayarda test etme şansınız varsa güzel olur. Bir bilgisayarcıda test edebilirsiniz galiba.

%90 MOSFET bozulmuş olabilir. İşlemciyi başka bir bilgisayarda test etme şansınız varsa güzel olur. Bir bilgisayarcıda test edebilirsiniz galiba.

MOSFET tamiri nasıl yaptırabilirim var mı tamiri. Kolay bir işlem mi? Verdiğim bilgisayarcıda yoksa bile başka bir bilgisayarcıda baktırtırım. açıkcası şuan verdiğim bilgisayarcının cevabını merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı