Çözüldü Bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ReyuM

Hectopat
Bilgisayar açılıyor normal bir biçimde. Ekranda parlaklık oluyor sağ üstte DisplayPort yazısı geliyor bir süre sonra no Signal geliyor. Nedeni ne olabilir?

• Ekran kartım: ASUS TUF 1650.
  • İşlemci: Ryzen 5 2600.
  • RAM: 2x8 16 GB 3000MHz Corsair Vengeance.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@ReyuM kasayı tamamen kapatın. Güç kaynağını da şalterinden kapatın. Sonrasında PC nin güç açma düğmesine art arda basın. Statik elektrik birikmişse böyle atabilirsin kasadan.
Hocam arkadaşımın babasına götürdüm işlemcimi ekran kartımı çıkardı. Termal macun değişimi yaptı işlemciye sonra tekrar birleştirdi ve açıldı.
Yanlış bilgi
Bilgisayar açılıyor normal bir biçimde. Ekranda parlaklık oluyor sağ üstte DisplayPort yazısı geliyor bir süre sonra no Signal geliyor. Nedeni ne olabilir?

• Ekran kartım: ASUS TUF 1650.
  • İşlemci: Ryzen 5 2600.
  • RAM: 2x8 16 GB 3000MHz Corsair Vengeance.

Yazılımsal sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Güç bağlantılarını geri takarken doğru taktığınızdan emin olun. Kabloyu kontrol edin mümkünse başka kablo ile deneyin.

Temizlik yparken ne kullandınız? Ekran kartını vs. söktünüz mü?
Söktüm masaya koydum sonra işlemci fanının vidalarını söktüm çıkmadı ben de ellemedim arkadaşıma yaptırıcam sıktım vidaları ama 2 vida girdi 2 vida girmedi. Ön fanlarıda fön makinesi ile içeriden üflettim soğuk püskürtmesiyle sonra ekran kartımı sokete taktım. Kasam normalde açılırken power tuşu yanardı bu sefer yanmıyor ama bu bir ilerleme olabilir mi?

Söktüm masaya koydum sonra işlemci fanının vidalarını söktüm çıkmadı ben de ellemedim arkadaşıma yaptırıcam sıktım vidaları ama 2 vida girdi 2 vida girmedi. Ön fanlarıda fön makinesi ile içeriden üflettim soğuk püskürtmesiyle sonra ekran kartımı sokete taktım. Kasam normalde açılırken power tuşu yanardı bu sefer yanmıyor ama bu bir ilerleme olabilir mi?
Kasanın ön panel bağlantılarını kontrol eder misin?
Geçenlerde benzer bir konu açılmıştı konu sahibi ön panel bağlantılarını yanlış taktığı için açılmıyordu sistem.
Ayrıca işlemci fanını düzgün takmalısın eğer işlemciyle temas etmiyorsa işlemci ısınıp sistemi kapatıyor olabilir.

Kasanın ön panel bağlantılarını kontrol eder misin?
Geçenlerde benzer bir konu açılmıştı konu sahibi ön panel bağlantılarını yanlış taktığı için açılmıyordu sistem.
Ayrıca işlemci fanını düzgün takmalısın eğer işlemciyle temas etmiyorsa işlemci ısınıp sistemi kapatıyor olabilir.
Fan çalışıyor tam üstünde fan olarak bir sıkıntım yok gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı