Bilgisayar açılıyor ekran gelmiyor

Massakax

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı kurdum ekran kartı vs Power'ın kablosunu takınca işlemci fanı ile ekran kartı fanı dönüyor sonra Power düğmesi takıp denedim yine kendi kendine açılıyor. Basılı tutup kapanınca 1 2 saniye sonra Power'dan tık diye ses gelip açılıyor klavyeye veya fareye ışık gelmiyor. Ekranda bir belirti yok. 2 monitörde denedim 1 tane DVI 1 tane HDMI ekran kartını söktüm. Anakartın girişine taktım yine fanlar döndü bir belirti olmadj aynısını yaptı. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kesinlikle. Sorun kesin ekran kartı.

Hımm...

Ekran kartı sorun çıkartmayacağını düşünüyorum ama Dell olması işi değiştirir.

Sizin bilgisayar bu gibi duruyor.

RAM'lerde sorun olabilir. Ama marka PC olduğundan garantiye göndermen çok daha doğru olur.

Senin içini açman sorun yaratmaz ama içinde bir sorun çıkarırsan garanti dışına sokabilirler.

Servise gönder direk hiç uğraşmadan.

Hımm...

Ekran kartı sorun çıkartmayacağını düşünüyorum ama Dell olması işi değiştirir.

Sizin bilgisayar bu gibi duruyor.

RAM'lerde sorun olabilir. Ama marka PC olduğundan garantiye göndermen çok daha doğru olur.

Senin içini açman sorun yaratmaz ama içinde bir sorun çıkarırsan garanti dışına sokabilirler.

Servise gönder direk hiç uğraşmadan.

Garantisi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi yoksa o zaman işlemlere başla. Öncelikle Memtest yapmaya çalış. Başka bir bilgisayardan flash belleğe Rufus ile yazdırıp dene. Eğer bunda bile görüntü vermezse direk ekran kartı arızalı diyeceğim ama kesin konuşmayacağım. Monitörün görüntü çıkışında belki bir sorun olabilir. Başka bir monitöre veya televizyona dene görüntü almayı.

Garantisi yoksa o zaman işlemlere başla. Öncelikle Memtest yapmaya çalış. Başka bir bilgisayardan flash belleğe Rufus ile yazdırıp dene. Eğer bunda bile görüntü vermezse direk ekran kartı arızalı diyeceğim ama kesin konuşmayacağım. Monitörün görüntü çıkışında belki bir sorun olabilir. Başka bir monitöre veya televizyona dene görüntü almayı.
Dostum psu kablosunu takınca direk açılıyor. power tuşu bile takılı değildi. Power tuşunu takınca psu kablosunu bağladım ve yine kendi kendine açıldı. Fakat klavye/mouseta ışık yok. Psu kablosunu bağladım ve yine açıldı, power tuşuna basılı tutup kapattım yine açıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı