Bilgisayar açılıyor fakat görüntü Yok

ridoratti

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar açılıyor ve yaklaşık 10 saniye sonra kasanın önündeki yeşil ışık kırmızı olup buzzerdan (dahili hoparlör) 5 kez beep sesi geliyor. Beşinci beep bittikten sonra kasadaki tüm fanlar maksimum hızda dönmeye başlıyor. Ekrana görüntü gelmediği için yazılımsal olarak hiçbir şey yapamıyorum. CMOS'u sıfırlamayı denedim, ekran kartı vs. kartları söküp denedim olmadı. Voltajı kontrol ettim, o da olmadı. Tuhaftır ki bilgisayar RAM olamadan bile açılıp aynı hatayı veriyor. HP'nin sitesinde DIMM hatası, RAM'lerinizi kontrol edin diyor ama bilgisayar RAM olmadan da aynı hatayı veriyor. Büyük ihtimalle anakart kaynaklı bir sorun. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart nedir?
AMI BIOS ise;
5 kısa bip - İşlemci Hatası - İşlemciyi çıkarıp yeniden takın ve düzgün şekilde oturduğundan emin olun. İşlemciyi çalışan farklı bir işlemciyle değiştirin. İşlemci değişimi işe yaramazsa, anakartı servise gönderin veya yeni bir anakarta geçin.

5 Ay sonra konu hortlatma. Sorun anakartta RAM veri yolunun zarar görmesi sonucu yüksek meblağlarda para isteyen teknik servise karşı satarak tepkimi göstermiş bulundum. Sorunu başka bilgisayar toplayarak çözdüm.

Geri
Yukarı