Bilgisayar açılmıyor/kapanıyor

arda0853

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarı her açtığımda kesinlikle açılmıyor. Yani açılıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor klavye ve mousenin ışığıda yanmıyor bende power tuşundan bilgisayarı kapatıp ramleri söküp tekrar geri takıyorum düzeliyor. Arada da bilgisayar çalışırken kendi kendine kapanıyor bazen tizzzzzz diye bir ses gelerek donuyor ben kapatmak zorunda kalıyorum bazende kendisi kapanıyor.
RAM: corsair vengeance 8gb 3000mhz ddr 4 cl 16
SSD veya HDD modeli: wdc wds250g2b0a-00sm50
Ekran kartı: Saphire nitro plus rx 590
Anakart: TUF 450M-PRO GAMING
İşlemci: RYZEN 5 3600

Rampage in dandik bir psu su 3 yildir kullaniyorum. Ramlere test yaptım hdd ve ssd ye test yaptım hiç bi sorun yok. tek korktuğum şey yeni psu alıcam ama anakartda sıkıntı varsa napıcam
Çünkü anakartımdaki ram slotlarına 1-3 şekilde yerleştirince bilgisayar sorun çıkarıyordu ilk aldığımda daha sonradan hep 2-4 şeklidne kullandım sorun gitti. bende psudan olduğunu düşünüyorum ama kesin emin olup parça değiştirmem lazım çünkü malum ekonomi biraz kötü
Psudan olduğunu kesin olarak nasıl anlayabilirim @Choco

Hocam büyük ihtimal sıkıntı psu da.. Kaldıramadığı zamanlarda, elektrik akımını kontrol edemediği ve elektriğin düşük olduğu zamanlarda sıkıntı veriyor. Her şekilde psu alacağınızı söylüyorsunuz bence işe bunla başlayın. Sıkıntı devam ederse çözüm ararsınız.
Rampage in dandik bir psu su 3 yildir kullaniyorum. Ramlere test yaptım hdd ve ssd ye test yaptım hiç bi sorun yok. tek korktuğum şey yeni psu alıcam ama anakartda sıkıntı varsa napıcam
Çünkü anakartımdaki ram slotlarına 1-3 şekilde yerleştirince bilgisayar sorun çıkarıyordu ilk aldığımda daha sonradan hep 2-4 şeklidne kullandım sorun gitti. bende psudan olduğunu düşünüyorum ama kesin emin olup parça değiştirmem lazım çünkü malum ekonomi biraz kötü
Psudan olduğunu kesin olarak nasıl anlayabilirim @Choco
Bu sisteme kötü psu kullanmak sizi çok daha fazla masrafa sokabilir. 500 - 650w aralığında iyi bir psu alma şansınız varsa rahat edersiniz. Sıkıntı psu değilse bile yeni bir sıkıntının önüne geçmiş olursunuz ki sistem yükseltmek isteseniz bile belli seviyeye kadar alacağınız 600+sizi uzun zaman götürür.

Son düzenleme:
Daha önceden açtım fakat cevap gelmeyince kaldırdım hazır bu konuya cevap geliyorken sorayım dedim amacım sorunun kaynağını tespit etmek ama herkes bana psudan kaynaklanıyor büyük ihtimal dediği için artık bende kesin psu alma kararı aldım.
Tek anlamadığım durum neden anakartımın 1-3 ram slotumunda sıkıntı çıkıyordu bilgisayarı ilk aldığımda acaba ana kart mı arızalı yada psu 4 ram slotunu besleyemiyor mu ?

Daha önceden açtım fakat cevap gelmeyince kaldırdım hazır bu konuya cevap geliyorken sorayım dedim amacım sorunun kaynağını tespit etmek ama herkes bana psudan kaynaklanıyor büyük ihtimal dediği için artık bende kesin psu alma kararı aldım.
Rampage, Izoly, Turbox, Hadron ve benzeri türev güç kaynakları C4 ve çöptür.
Olabilir. Güç kaynağı kaç watt şu anda?

Geri
Yukarı