Bilgisayar açılmıyor

Mert Erik

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Bilgisayarımı uzun süredir kullanmıyordum bugün açmayı denedim fakat ekrana hiçbir görüntü gelmiyor BIOS'a da giremiyorum. Kasanın içindeki tüm fanlar çalışıyor.
RAM'leri çıkarıp taktım tek tek denedim açılmadı ekran kartını değiştirdim yine açılmadı ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkarıp 15-20 saniye kadar bekleyin. Ramlerin bakır kısmını normal kurşun kalem silgisi ile silin. Ancak çok bastırmayın. Ayrıca anakartın görüntü portundan görüntü almayı denediniz mi? Ekran kartında sorun olabilir.

BIOS pilini çıkarıp 15-20 saniye kadar bekleyin. Ramlerin bakır kısmını normal kurşun kalem silgisi ile silin. Ancak çok bastırmayın. Ayrıca anakartın görüntü portundan görüntü almayı denediniz mi? Ekran kartında sorun olabilir.
Hocam ekran kartında sıkıntı olsa BIOS'a girebilirdi bence ama arkadaşın kablosunda sıkıntı olabilir.

Artı -1 Eksi
Hocam ekran kartında sıkıntı olsa BIOS'a girebilirdi bence ama arkadaşın kablosunda sıkıntı olabilir.
Kabloda sorun yok diğer bilgisayarımda çalışıyor.
Anakarttan denememedim ama başka ekran kartı taktım o da çalışmadı.

Geri
Yukarı