Bilgisayar açılmıyor

Kromish

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım açılmıyor. Neyde sorun olduğu hakkinda bir bilgim yok. Güç kaynağını sallayınca içinde ki bir parçanın sağa sola çarptığını duyuyorum. Ama klavyemin ışığı yanıyor. Sorun onda mı bilmiyorum. Sorun neyde olabilir? Sorunun neyde olduğunu nasıl anlarım? Bugün işlemci fanını ve güç kaynağını temizledim. Fanın pinleri kırıldı. İşlemci fanı takmadığım için mi açılmıyordur sizce? Güç kaynağının içini açıp onun da fanını güzelce temizlenmiştim. Sizce sorun neyde? Dediğim gibi sorunun neyde olduğunu anlayabilir miyim? Bana teker teker sorarsanız her şeyi test edebilirim. Lütfen bunu çözmeme yardımcı olun.

Merhaba ben intel® pentium® E6500 işlemcisin kullanıyordum ve Intel Core 2 Quad Q 9550 işlemcisine geçiş yaptım uyumlu olmasına rağmen PC'yi başlattığımda monitör markasını gösteriyor ve ardından kapanıyor soğutucum kötü bir soğutucu ondan dolayı olabilir mi? Sistememim.
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q 9550.
Anakart: Fujitsu D3041 A1.
RAM: 4 GB ve 2 GB 1333 MHz
300 Watt PSU.
Hayır hocam. Stok soğutucu ile de çalışır. Tam oturduğundan emin olun. Anakart ile uyumlu gözüküyor. Fakat anakart hakkında fazla bilgi yok.

Artı -1 Eksi
Hayır hocam. Stok soğutucu ile de çalışır. Tam oturduğundan emin olun. Anakart ile uyumlu gözüküyor. Fakat anakart hakkında fazla bilgi yok.

Isınınca kapanıyor olabilir mi? Q9550 çok hızlı ısınıyor soğutucu yetersiz olduğu için olabilir mi? İşlemci soğutucusu bakıyorum öneri yaparsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok çabuk ısınacağını zannetmiyorum. İşlemcinin sağlam olduğundan emin olun. Soğutucu kolay iş.

Artı -1 Eksi
Tamamdır hocam. Dediğim gibi işlemcinin sağlam olduğundan emin olun. Bilgisayarcıya da gidip deneyebilirsiniz.

Merhaba ben intel® pentium® E6500 işlemcisin kullanıyordum ve Intel Core 2 Quad Q 9550 işlemcisine geçiş yaptım uyumlu olmasına rağmen PC'yi başlattığımda monitör markasını gösteriyor ve ardından kapanıyor soğutucum kötü bir soğutucu ondan dolayı olabilir mi? Sistememim.
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q 9550.
Anakart: Fujitsu D3041 A1.
RAM: 4 GB ve 2 GB 1333 MHz
300 Watt PSU.
Dostum benim ki düzeldi. Seninki ile alakası var mı bilmem ama ben soğutucuyu değiştirince siyah ekran ve kapanma sorunu düzeldi. Tabi sende olur mu bilmiyorum.
Takılamaz hocam. Hocam dikkatli şekilde anakarttan tüm kabloları ayırıp, tekrardan takabilir misiniz? Ram de dahil.
Hocam merhaba, fan takınaca bilgisayar oldu. Ama şuan 15 dakika çalıştıktan sonra kapanıyor. Bu hangi bileşenin çok ısınmasından olabilir ? Bir tanıdığım işlemciden dolayı diyor. İşlemcinin çok ısındığını söylüyor.

Son düzenleme:
Dostum benim ki düzeldi. Seninki ile alakası var mı bilmem ama ben soğutucuyu değiştirince siyah ekran ve kapanma sorunu düzeldi. Tabi sende olur mu bilmiyorum.

Hocam merhaba, fan takınaca bilgisayar oldu. Ama şuan 15 dakika çalıştıktan sonra kapanıyor. Bu hangi bileşenin çok ısınmasından olabilir ? Bir tanıdığım işlemciden dolayı diyor. İşlemcinin çok ısındığını söylüyor.

İşlemcidir hocam. DOWNLOADING HWMONITOR_1.44.EXE | CPUID Bunu indirip sıcaklıkları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca termal macunu da yenilemeyi unutmayın.

Büyük ihtimalle işlemci kaynaklı. Termal macunu güzel sürdünüz mü?

İşlemcidir hocam. DOWNLOADING HWMONITOR_1.44.EXE | CPUID Bunu indirip sıcaklıkları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca termal macunu da yenilemeyi unutmayın.

Teşekkür ederim uygulma tanidigim da var kurup size geri döneceğim.

Termal macun sürdük. PC temizleteceğiz düzelir inşallah.

Hocam buyurun

20210730_160134.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı