Çözüldü Bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emirfurkan

Hectopat
Açma tuşuna basıyorum açılmıyor BIOS giremiyorum. Deleteye basmama rağmen girmiyor. 10 dakika sonra BIOS'a atıyor ve bazen SSD'yi görmüyor. BIOS pilini çıkardım RAM'i çıkardım yine çalışmadı. Hataya gelirsek Premier'de edit yapıyordum ekran dondu bir anda. Ben de kapatıp açtım. İlk başlarda Denetim Masası'na girebiliyordum ama şimdi ona bile giremiyorum. Ayrıca güç tuşuna bastığım gibi kapanıyor.

Dosya Ekleri

• 20210731_161325.jpg
    20210731_161325.jpg
    155,3 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Koskoca forumda bilen yok mu?

Sabah gördüm seni. Yardımcı olmaya çalışacağım.
Sistem özelliklerini yazabilirsen yardımcı olurum :)
Sorununuz PSU'ya da anakartta. Ben size elimden geleni yaptım. İyi geceler.

Son düzenleme:
Sorun şöyle şimdi PC açıldığında del tuşuna ya da F12 tuşuna basıyorum ama BIOS'a veya boot menüye 10 dk sonra giriyor. Bir şey yapmazsam siyah ekrana atıyor. Bazen SSD görmüyor. PC özelliklerim ise R3 2200G A320 s 8 GB RAM ve 240 GB SSD.

Sorun şöyle şimdi PC açıldığında del tuşuna ya da F12 tuşuna basıyorum ama BIOS'a veya boot menüye 10 dk sonra giriyor. Bir şey yapmazsam siyah ekrana atıyor. Bazen SSD görmüyor. PC özelliklerim ise R3 2200G A320 s 8 GB RAM ve 240 GB SSD.
Sorun büyük ihtimal anakartta ankartınızı değiştirin.

Format USB'sini bilgisayara taktıp format atmaya çalışın. SSD olmasa bile format ekranına gelinebilir ama sistem kurulmaz. Eğer o ekrana gelebiliyorsanız anakartınız USB diskini görüp çalışıyor demektir. Isıdan kaynaklı SSD'ye zarar gelmiş olabilir mi?

Sorun büyük ihtimal anakartta ankartınızı değiştirin.

Bak sen şu işe anakart değişmiş. Arkadaşlar böyle sorun çözeceğinize hiç yazmayın lütfen.

Format USB'sini bilgisayara taktıp format atmaya çalışın. SSD olmasa bile format ekranına gelinebilir ama sistem kurulmaz. Eğer o ekrana gelebiliyorsanız anakartınız USB diskini görüp çalışıyor demektir. Isıdan kaynaklı SSD'ye zarar gelmiş olabilir mi?

Bilgisayarı sıcakta bırakmamıştım ve ağır uygulama açmamıştım zaten kasanın camları açık o yüzden bu ihtimal değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Spam atma ben sorunu söyledim bence kendine bak.

Dostum burada milletin fikirlerini sen seçemezsin. Eğer hoşuna gitmiyorsa cevap verme. Milleti kötüleye kötüleye konuşuyorsun bir de yardım bekliyorsun. Biraz kendinden utan.
Aynen.Adam bana anakart değiştir diyor çok mantıklı fikir gerçekten.
Sorunun anakartta olduğuna nasıl bu kadar eminsin?

Aynen. Adam bana anakart değiştir diyor çok mantıklı fikir gerçekten.

Sorununuz anakartı gösteriyor. Eğer çok biliyorsanız niye buraya yazıyorsunuz? Sorunu kendiniz bulun o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı