Çözüldü Bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan Hüseyin

Femtopat
Katılım
16 Ağustos 2021
Mesajlar
32
Merhaba herkese, benim sorunum başlıktan da anlayacağınız üzere bilgisayarım açılmıyor. Öğlen evden çıktım, akşam geldim, geldiğimde de çalışmıyordu. Videosunu zaten aşağıda bıraktım kendiniz de görebilirsiniz, ilk başta monitörü açıyorum, monitöre güç geliyor hatta masaüstündeki o minik fan monitöre bağlı USB ile dönmeye başlıyor fakat sonra birden hem monitör kararıyor hem de o fan duruyor Ayrıca kasanın da ilk başta ışıkları yanıyor sonra kendi kendine gücü kesiliyor, sonra yeniden açılır gibi oluyor ama asla açılmıyor, sonra yine kapanıyor ve bu döngü devam ediyor.


Yalnız şöyle bir detay var ki öğlen evden çıkarken bilgisayarı normal şekilde kapatmadım, direkt prizin üzerinde anahtar var bilgisayar açıkken oradan kapadım direkt. Monitör ve kasa o anahtardan kapadığım prize bağlıydı. Acaba normal şekilde kapatmayıp da o şekilde kapatarak zarar mı verdim diye düşünüyorum ve bu ihtimal çok korkutuyor beni. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Video linki: 20220701_230353.mp4
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sanmıyorum hocam çünkü bilgisayara güç geliyor. bu sorunu yaşadım ,ekrana görüntü gelmiyordu ama güç veriyordu .kasaya RAM yerlerini değiştirdim, BIOS pilini çıkarıp bekledim ve çözdüm sorunu. bilmiyorum işe yarar mı ama bir deneyin isterseniz.

Alf0nz0

Picopat
Katılım
13 Haziran 2022
Mesajlar
271
Çözümler
1
Teşşekür ederim Statik elektirik birikmiş ondandan dolayı olmuştur benim öyle olmuştu yanlış bilgi olmasın
RAM'lerin yerlerini değiştirdim ve BIOS pilini söküp geri taktım. Şu an açıldı bilgisayar. Çok teşekkür ederim cevap yazan herkese çok korkmuştum bir an o şekilde kapatınca bir şeylere zarar mı verdim acaba diye. Ayrıca ne hikmetse bilgisayarın kablolarını sökerken fark ettim, PSU'nun ana kablosunu sökünce monitör kendi kendine açılıp kapandı hiçbir anlam veremedim ama sorun kalmadı zaten.

@CVS0097 Herhangi bir bip sesi duymuyordum zaten açıldı ama şimdi soru kalmadı.

@Jekn_hyde Ya şimdi Windows tuşuna basıp bilgisayarı kapa diyeceğim, ondan sonra monitörü arkadan tuşundan kapayacağım vs. uzun iş, açıkçası üşendim direkt öyle kapayıverdim.

Ayrıca bir sorum daha olacak. Benim bilgisayarı kapatmadan direkt o şekilde prizin anahtarını kapamam bir sorun teşkil eder mi? Benim şimdi yaşadığım sorun bununla bağlantılı mı yoksa tesadüf mü?
 
Yukarı