Bilgisayar açılmıyor

NoFearZ

Hectopat
Daha fazla  
Normal her zaman sorunsuz açılan bilgisayar bugün önce bir açıkken Windows döndü ve birden ekran kapandı elektrik olduğuna rağmen kasanın güç tuşuna basıyorum açılmıyor.

Normal her zaman sorunsuz açılan bilgisayar bugün önce bir açıkken Windows döndü ve birden ekran kapandı elektrik olduğuna rağmen kasanın güç tuşuna basıyorum açılmıyor.

Yanık kokusu falan var mı? Belki PSU ile alakalı bir arızadır. Sistemin içini açıp değmeden inceleyin bir. PSU markanız ne? Sistem özellikleri ne? Fanlar dönüyor mu? Problemi anlamak için daha detaylı bilgiye ihtiyacımız var.

Ayni sorun bende de var şu an ekranin sol ustunde tire isareti cikiyor ve hiçbir sekilde acilmiyor fanlar falan klavye isiklari her şey calisiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220808_195157.jpg
    IMG_20220808_195157.jpg
    46,1 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_20220808_195157.jpg
    IMG_20220808_195157.jpg
    46,1 KB · Görüntüleme: 23
Hafif Linux sürümleri var onlardan indirip bir USB belleğe yazdırın. Live olarak şahsen ben Zorin OS kullanıyorum. Bunlarla ilgili yüzlerce makale var onları okuyun derim. İyi bir flash bellek ayırın ve ona Live Linux atıp bir de persistent verin ve taşınabilir işletim sisteminin tadını çıkarın.
Kurulum istemez, her türlü gerekli yazılımla birlikte gelir, birçok donanım sürücüsünü anında tanır, persistent ile ayırdığınız alana çalışmalarınızı kaydedin ve onlarca özellik.

Yeni konular

Geri
Yukarı