Bilgisayar açılmıyor

Al_46

Hectopat
Güç düğmesine bastığım da kasanın fanları dönüyor ama ekran kartının ışığı yanmıyor ve işlemcinin de stok soğutucusu dönmüyor.
Doğal olarak da bilgisayar açılmıyor sizce bunun sebebi nedir?

PSU markasını bilmiyorum.
Sistemi GameGaraj'dan aldım.

Evet yapılı bir biçimde 7 gün boyu kullandım. Bugün kapattım ve tekrar açmaya çalıştığımda ekran kartı ve işlemciye güç gitmediğimi gördüm.

Güç kaynağı bozulmuş olabilir bozuk olup olmadığını denemek için videolar var PSU'yu çıkar kasanın içinden sonra PSU'yu prize tak ve 24pin güç bağlantısının yeşil kablosu ve siyah kablosunu bir metal ile temas ettir PSU'nun fanları dönerse PSU çalışıyordur.

Güç düğmesine bastığım da kasanın fanları dönüyor ama ekran kartının ışığı yanmıyor ve işlemcinin de stok soğutucusu dönmüyor.
Doğal olarak da bilgisayar açılmıyor sizce bunun sebebi nedir?

Kablolamayı yanlış yapmış olabilirsin şahsen yapıp korkmuşluğum çok var eğer kablolar doğruysa PSU sorunlu olabilir.

Evet yapılı bir biçimde 7 gün boyu kullandım. Bugün kapattım ve tekrar açmaya çalıştığımda ekran kartı ve işlemciye güç gitmediğimi gördüm.
PSU bozulmuş gibi geldi bana. Fanlar döndüğüne ama diğer bileşenlere güç gitmediğine göre PSU'nun bazı kablolarında sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. 7 gün olmuş zaten, gönderin değişim yapsınlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı