Bilgisayar açılmıyorken BIOS'tan ayar değiştirmek

Pooly

Femtopat
Daha fazla  
RAM
HyperX 8GB
İşlemci
Ryzen 3 1200 AF
Merhaba bilgisayar güç tuşuna bastığında hiçbir tepki vermiyor. Bende bilgisayara buzzer bağlayıp 'bip' sesiyle sorunun hangi parçada olduğunu anlamaya çalışacaktım fakat buzzer taktığımda bip sesi çıkmıyor. Biraz baktım BIOS'tan aktif etmek lazımmış fakat bilgisayar açılmıyor.
Anakart: Gigabyte A320M-H anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Pooly hocam hiç denemeyin ev patlayabilir. Veya direkt güç kaynağı yanar peşinden patlar.

@Pooly hocam yapabilecek adam bulma şansınız az. Deneyenler patlatabilir bir de. Attığım kabloyu alın o çalıştırır.

@Pooly değiştirmeyeceksiniz molex kablolar varya beyaz kalın pinli, onlara takıyorsunuz molex ucunu, diğer ucunu da ATX-12W girişine takıyorsunuz.

@Pooly değiştirmeyeceksiniz molex kablolar varya beyaz kalın pinli, onlara takıyorsunuz molex ucunu, diğer ucunu da ATX-12W girişine takıyorsunuz.
Hocam şimdi bizim PSU bu: Aerocool 400W VX PLUS Serisi Güç Kaynağı (AE-VXP400). Kablolar şu gördüğün delikten çıkıyor. Ben bu kabloyu nasıl değiştiricem.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-02-10 at 21.31.13.jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-10 at 21.31.13.jpeg
    174 KB · Görüntüleme: 9
@Pooly hocam kabloyu alıp nasıl değiştireceğim diyorsanız değiştirmeyeceksiniz bir kablo var ona takacaksınız o dönüştürücü ile diğer ucu da CPU girişine. Tamir anlamında kablo değiştirmek anlamında güç kaynağının diyorsanız çok pahalı olur 300 lirayı geçer.

@Pooly hocam kabloyu alıp nasıl değiştireceğim diyorsanız değiştirmeyeceksiniz bir kablo var ona takacaksınız o dönüştürücü ile diğer ucu da CPU girişine. Tamir anlamında kablo değiştirmek anlamında güç kaynağının diyorsanız çok pahalı olur 300 lirayı geçer.
Kanka discord var mı konuşarak anlaşsak eğer müsaitsen . Dönüştürücü kabloyu neye takıcağımı anlamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı