Bilgisayar açılmıyorken BIOS'tan ayar değiştirmek

Pooly

Femtopat
Daha fazla  
RAM
HyperX 8GB
İşlemci
Ryzen 3 1200 AF
Merhaba bilgisayar güç tuşuna bastığında hiçbir tepki vermiyor. Bende bilgisayara buzzer bağlayıp 'bip' sesiyle sorunun hangi parçada olduğunu anlamaya çalışacaktım fakat buzzer taktığımda bip sesi çıkmıyor. Biraz baktım BIOS'tan aktif etmek lazımmış fakat bilgisayar açılmıyor.
Anakart: Gigabyte A320M-H anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Pooly hocam o kabloya tekrar baktım da büyük ihtimal güç kaynağınızda yoktur. Başka bir masaüstü bilgisayar üzerinde güç kaynağınızı deneyin bozuk mu kablosu diye. Bozuksa ilk bir sosyal üzerinde uğraşırız başka kablo alıp güç kaynağına montajlamak için. Olmazsa güç kaynağı değişimi.

@Pooly hocam o kabloya tekrar baktım da büyük ihtimal güç kaynağınızda yoktur. Başka bir masaüstü bilgisayar üzerinde güç kaynağınızı deneyin bozuk mu kablosu diye. Bozuksa ilk bir sosyal üzerinde uğraşırız başka kablo alıp güç kaynağına montajlamak için. Olmazsa güç kaynağı değişimi.
Başka bir masaüstü bilgisayar bulamam. Bu kabloyu test etmenin başka bir yolu yok mu ? Kablolar PSU nun içerisinden çıkıyor, bir yere takılabilse aslında kablo değişimi mümkün olurdu.

@Pooly o takma özelliği yeni nesil güç kaynaklarında bulunuyor. Bir tanıdık internet kafeye veya bilgisayarcıya gidin CPU kablosunu test etmesini isteyin ama sadece güç kaynağını götürün. Full bilgisayarı götürürseniz yiyebilir parçaları bilgisayarcılar. Veya şu şu kablo da diyebilirsiniz.

@Pooly o takma özelliği yeni nesil güç kaynaklarında bulunuyor. Bir tanıdık internet kafeye veya bilgisayarcıya gidin CPU kablosunu test etmesini isteyin ama sadece güç kaynağını götürün. Full bilgisayarı götürürseniz yiyebilir parçaları bilgisayarcılar. Veya şu şu kablo da diyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Takma özellikli olsa iyi olurdu, peki bu işlemciden mi kaynaklanıyor yoksa PSU dan mı onu tam ayırt edebilsek aslında iyi olurdu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Takma özellikli olsa iyi olurdu, peki bu işlemciden mi kaynaklanıyor yoksa PSU dan mı onu tam ayırt edebilsek aslında iyi olurdu.
Hocam gerçekten çok araştırdım da bulamadım. Bu arada videodaki sizin güç kaynağı ise aynı güç kaynağını kullanıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı