Bilgisayar ağır oyunlara girildiğinde kapanıyor

kular14

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar yıllardır kullandığım masaüstü bilgisayarım büyük oyunlara girince kapanmaya başladı. Kasa çalışmaya devam ediyor fakat görüntü gidiyor. 1 ay önce 100'lerce saat oynadığım oyunu şu an oynayamıyorum. Başka yere taşındım kargo ile kasamı adrese getirttim. Fakat anlam veremediğim şekilde LoL, Valorant vs oynarken sıkıntı çıkmıyor ama Witcher 3 gibi oyunlara girince PC kapanıyor. Fakat kasa çalışmaya devam ediyor görüntü gidiyor. Sinyal yok yazısı geliyor.

Isılarda sorun yok ekran kartı 45 derece işlemcim 40 derece civarlarındayken kapanıyor sorunu bilen varsa rica ediyorum yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler arkadaşlar yıllardır kullandığım masaüstü bilgisayarım büyük oyunlara girince kapanmaya başladı. Kasa çalışmaya devam ediyor fakat görüntü gidiyor. 1 ay önce 100'lerce saat oynadığım oyunu şu an oynayamıyorum. Başka yere taşındım kargo ile kasamı adrese getirttim. Fakat anlam veremediğim şekilde LoL, Valorant vs oynarken sıkıntı çıkmıyor ama Witcher 3 gibi oyunlara girince PC kapanıyor. Fakat kasa çalışmaya devam ediyor görüntü gidiyor. Sinyal yok yazısı geliyor.

Isılarda sorun yok ekran kartı 45 derece işlemcim 40 derece civarlarındayken kapanıyor sorunu bilen varsa rica ediyorum yardımcı olsun.

Isı sorunu olmadığına emin miyiz? Mantıken Witcher 3 ve türevi oyunlar ciddi anlamda ısındırıyor ekran kartı ve işlemciyi?

Güç kaynağı sorun olabilir marka ve modeli nedir

İyi günler arkadaşlar yıllardır kullandığım masaüstü bilgisayarım büyük oyunlara girince kapanmaya başladı. Kasa çalışmaya devam ediyor fakat görüntü gidiyor. 1 ay önce yüzlerce saat oynadığım oyunu şu an oynayamıyorum. Başka yere taşındım kargo ile kasamı adrese getirttim. Fakat anlam veremediğim şekilde LoL, Valorant vs oynarken sıkıntı çıkmıyor ama Witcher 3 gibi oyunlara girince PC kapanıyor. Fakat kasa çalışmaya devam ediyor görüntü gidiyor. Sinyal yok yazısı geliyor.

Direkt sistemi söylerseniz ona göre yardımcı olsunlar.

RX580 ekran kartı var.
Ryzen 5 1600 işlemci.

Arkadaşlar 3 senedir kullandığım kasa PSU sıkıntılı olsa sımdıye kadar sorun yaratmaz mıydı?
PSU 500W 80+ Bronze bişilerdi.
LoL'de Valorant'ta vs bir şey olmuyor başka oyunlara girince bir anda gidiyor ekran kasa calısmaya devam edıyor.

RX580 ekran kartı var.
Ryzen 5 1600 işlemci.

Arkadaşlar 3 senedir kullandığım kasa PSU sıkıntılı olsa sımdıye kadar sorun yaratmaz mıydı?
PSU 500W 80+ Bronze bişilerdi.
LoL'de Valorant'ta vs bir şey olmuyor başka oyunlara girince bir anda gidiyor ekran kasa calısmaya devam edıyor.

Bende de öyle oluyordu kasa yüzüden olabilir. Kasadaki bileşenleri söküp uzay montaj yaptım. Sorunum çözüldü. Belli bir zaman geçtikten sonra kasaya tekrar taktım sorunsuz çalıştırdım.

Galiba sorunu çözdüm kasadaki tüm bileşenleri söküp tekrar taktım saglamca oyundan atmıyor 10 dakikadır. Normalde 15-30 sanıye ıcınde kapanıyordu PC. Kargo ile geldiği için sanırım bileşenler yerinden oynamış.

Geri
Yukarı