Bilgisayar Anakart Logosunda Takılı Kalıyor

RAM'leri slotlarını değiştirir misiniz?
A1 A2 anakartta 4'lü yuva varsa gri olanlara takacaksınız.
Yok ise yerlerini değiştirin tekrar deneyin.
Büyük ihtimal RAM'dan kaynaklı sorun gibi gözüküyor.

Windows tek ramle kuruluyorsa öyle kurmayı deneyip sonra iki ram taksanız?
Ramleri iki slotta da teker teker denedim çalışıyor.
Tek RAM taktığımda da aynı ekranda kalıyorum. Gigabyte yazısı geliyor ve donuyor. Sistem yeni. İlk açılışta böyle yapıyor. Arızayı çözemedim 😤

Daha önce söylediğim gibi Intel tarafına hakim değilim bu yüzden bios update ihtiyacı varmı bilemiyorum. Fakat israrla USB yi tekrar yapmanızı ve bios icerisinden uefi vs gibi detaylarin doğruluğunu teyit etmenizi tavsiye ederim.

İnternetten biosu yeniden kurmayı deseniz olur mu? Tam emin değilim ama flashback te sanki oluyordu. Gerçi bu intel, amd de duymuştum ben bunu ama belki işinize yarar, iade servis uğraşmazsınız. Bios reset değilde yeniden bios kurmak demek istiyorum

RAM'leri iki slotta da teker teker denedim çalışıyor.
Tek RAM taktığımda da aynı ekranda kalıyorum. Gigabyte yazısı geliyor ve donuyor. Sistem yeni. İlk açılışta böyle yapıyor. Arızayı çözemedim 😤

Depolamada sorun yoksa,
RAM'IDE denedik.
Büyük ihtimal BIOS'tan kaynaklı olabileceği düşüncesi içerisindeyim.
Eğer bu da olmaz ise başka bir ISO deneyin. Belki isonuz arızalıdır.

Teşekkür ederim cevabınız için. Farklı bir marka ve model anakart önerebilir misiniz?

Vatanbilgisayar’dan aldım. Ayıplı ürün, umarım iade olur

Anakart sorunu olduğuna emin oldunuz mu? İnternet üzerinden aldıysanız ilk 6 ay içinde arızalanan yada sorun çıkaran ürün ilk gün kutusundan arızalı çıktı sayılır. Bununla beraber seçimlik haklarınız olur. Bu durumla ilgili ne yapılacağına firma karar veremez ne derlerse kabul etmeyin. Fiyat farkıyla ürün değiştirmek, para iadesi yada aynı üründen tekrar temin etmek vs vs

Sürekli arızalanan veya ayıplı üründe iade hakkı | Tüketici Haklı

Geri
Yukarı