Bilgisayar aniden donuyor ve ses takılıyor

yuraya

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 ay önce yeni bilgisayar topladım. İlk 1 ay boyunca hiç sorun yaşamadım ama son 1 aydır aniden donuyor ve arkadaki çalan şarkı takılıyor. Yazılımsaldır diye format attım ama yine aynı şeyi yaptı. Takılmadan önce ısıları da kontrol ettim her şey normaldi. Bazı forumlarda harddiskten olabilir yazmışlar badsector taraması yaptım ama onda da herhangi bir sorun çıkmadı. Parçalardan birinde sorun mu var acaba ?

• İşlemci:İntel Pentium g3258
  • Ekran Kartı:Amd radeon r7 260x
  • Anakart:Asus H81M-C

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşadım. Ekran kartını değiştirdim sorun çözüldü. Sen yine de öncesinde ekran kartının yazılımını kaldır ve tekrar yükle. Ardından imkanın varsa başka bir ekran kartı dene.

Ekran kartının sürücülerini güncelleyip birdaha dene. Eğer sorun geçmezse ekran kartını çıkarıp işlemcinin içindeki grafik yongasından görüntü al.

Ekran kartı suruculerı guncel daha oncede denedım ama onboarda takmayı denememıstım denıyecem teşekkürler

Nedenı mantıksız gelıcek ama wındows update yaptıgım zaman yenıden baslatın uyarısı verıyor o uyarı cıktıgı an takılma baslıyor

1. Son zamanlarda takılan kamera gibi şeyler uyumsuzluk yaratıp dondurabilir ve mavi ekran vermeye bile müsaade etmeyebilir.
2.PSU yetersizliğinden dolayı ekran kartında meydana gelen güç eksikliği nedeniyle ekranın görüntü vermeyi durdurması ve PC'nizin donması olağandır.

2 olayı da bizzat yaşadığım için 2 sebepten dolayı olabilir.

1. Eğer bu tür aygıtlar taktıysanız çıkarın ve öyle deneyin.
2.Ekran kartının güncellemelerini ben yükseltince daha fazla randımanlı çalıştığından enerji tüketimi artıyordu bende. Güncelleme yapmadan fabrikanın verdiği güncellemeleri kullanınca hata kayboluyordu sen de dene istersen. Eğer sorun ekran kartından ise ki arkadaşlar da öyle söylemiş. Ya güncelleme ile ilgili ya da PSU'nun gücüyle ilgili olabilir. PSU'nuz nedir?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı