Bilgisayar aniden donuyor

pasii

Hectopat
Arkadaşlar oyun oynarken veya bilgisayarda 1-2 saat uğraştıktan sonra bilgisayar donuyor, hiçbir şey hareket etmiyor. Bilgisayar açıp kapatmadan düzelmiyor.

RX 5500 XT, AMD FX 9590, 14 GB RAM. Sıvı soğutma var.
Sabit disk ve RAM lerinizi kontrol edin eğer hata görünmüyor ise temiz kurulum veya yedek bir işletim sistemi ile deneme yapabilirsiniz.

Bilgisayarcıya götürdüm ekran kartı almanız lazım dedi, aldım yine çözülmedi, başka tamircilere gittim yine yapamadılar, sabit diskte ve RAM'de sorunları nereden anlayabilirim?
Sistem bileşenlerinizi yazar mısınız?
Sabit disk ve RAM lerinizi kontrol edin eğer hata görünmüyor ise temiz kurulum veya yedek bir işletim sistemi ile deneme yapabilirsiniz.

Arkadaşlar yardım edin lütfen.

Son düzenleme:
AMD FX 9590 yüksek TDP değerine sahip, aşırı ısınıyor olabilir. Aşağıdaki program ile sıcaklıklara bir bakın.

Vallahi aynı durumu bende yaşıyorum bir türlü çözümünü bulamadım.
Önceden sıklıkla donuyordu. Oyun oynarken vs. oyunu pencereli şekilde oynadığımda ciddi süre uzadı. Tam ekrana aldıgım andan 5 10 dk sonra donuyordu.
Daha yeni format attım ve her şeyi güncelledim. Sorun aynı şekilde devam ediyor ama bayağı seyrekleşti. Farklı çözümler deneyeceğim işe yararsa tekrar yazarım.
RX5500 XT.
R5 3500.
16 GB RAM
B450h.

Geri
Yukarı