Bilgisayar aniden donuyor

Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım aniden donuyor ve kendine restart atıyor. Bilgisayarı alalı 3 veya 4 ay oldu. Oyunlarda hiç sıkıntı çıkartmıyor, sadece tarayıcılarda video veya gezinirken oluyor. Bir de çökme sorunu yaşıyorum arada. Google hay aksi hatası, Opera GX sayfa çöktü hatası, Microsoft Edge bu sayfa bir sorun yaşıyor hatası. Tek Firefox'ta olmuyor, bu neyle ilgili olabilir? RAM'i 8x2 mi yapmam gerekiyor? Windows 10 Pro kullanıcısıyım, etkinleştirmedim Windows'u. Yardımcı olursanız sevinirim.

Olay görüntüleyicisine girin, Windows günlüklerine tıklayıp ''Sistem'' i seçin. Kırmızı renkli olan sekmeye tıklayıp ekran görüntüsü paylaşın.

Artı -1 Eksi
1.yöntem:
Görüntü
+ s tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemi'ne sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye sfc /scannow yazıp enter tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.
2.yöntem donanımsal veya yazılımsal sorunu anlayalım bilgisayarı güvenli modda başlatıp durumu böyle kontrol edin eğer bir kasma görmüyorsak yazılımsal demektir hala varsa donanımsal.

1.yöntem:
Görüntü
+ s tuşlarına aynı anda basın, CMD yazın ve arama sonucunda gelen komut istemi'ne sağ tıklayarak "yönetici olarak çalıştır" seçeneği ile açınız. Açılan pencereye sfc /scannow yazıp enter tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.
2.yöntem donanımsal veya yazılımsal sorunu anlayalım bilgisayarı güvenli modda başlatıp durumu böyle kontrol edin eğer bir kasma görmüyorsak yazılımsal demektir hala varsa donanımsal.
%100 oldu ama yine aynı edgede denedim çöküyor yine
RAM veya RAM'lerde sorun olabilir. Başka bir RAM takıp deneyin.
Windows Bellek Tanılama ile aktif belleklerinizi kontrol edin.
Bellek tanıma yaptım az önce hiç bir sorun çıkmadı
Olay görüntüleyicisine girin, Windows günlüklerine tıklayıp ''Sistem'' i seçin. Kırmızı renkli olan sekmeye tıklayıp ekran görüntüsü paylaşın.
Olay görüntüleyicisine girin, Windows günlüklerine tıklayıp ''Sistem'' i seçin. Kırmızı renkli olan sekmeye tıklayıp ekran görüntüsü paylaşıbİ
Sarı ve kırmızı renkler var uyarılar ve hatalar nasıl çözücem
Ne yapmam lazım ss leri attım yardımcı olabilirmisiniz ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    206,5 KB · Görüntüleme: 50
  • Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    205 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleme:
Bilgisayar kitlendikten sonra HATA yazan sekmeye tıklayıp SS paylaşın.
Attım ss i bunu diyor
Attım ss i bunu diyor
ss i attım nasıl çözücem sorunu ?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    233,9 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:

Geri
Yukarı