Bilgisayar aniden kapanıyor, fanlar hızlı çalışmaya başlıyor

Hazewiooo

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynarken ani patlamalarda, kafa yediğim zamanlarda monitör birden kapanıyordu. Bir süre oyun sesleri geliyor sonra o da gidiyordu. Bilgisayar çalışmaya devam ediyordu fakat monitöre görüntü gelmiyordu. Monitörüm kötü olduğu için ondan olduğunu sanıyordum. Yeni monitör aldım fakat bu durum daha da sıklaşmaya başladı. Mesela Apex Legends girdiğim zaman, oyun başlar başlamaz yani uçak gelir gelmez monitör gidiyor ve fanlar hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor. Sonradan kasa tuşundan reset atmak zorunda kalıyorum. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar oyun oynarken ani patlamalarda, kafa yediğim zamanlarda monitör birden kapanıyordu. Bir süre oyun sesleri geliyor sonra o da gidiyordu. Bilgisayar çalışmaya devam ediyordu fakat monitöre görüntü gelmiyordu. Monitörüm kötü olduğu için ondan olduğunu sanıyordum. Yeni monitör aldım fakat bu durum daha da sıklaşmaya başladı. Mesela Apex Legends girdiğim zaman, oyun başlar başlamaz yani uçak gelir gelmez monitör gidiyor ve fanlar hızlı bir şekilde çalışmaya başlıyor. Sonradan kasa tuşundan reset atmak zorunda kalıyorum. Bunun sebebi ne olabilir ve nasıl çözebilirim?
AMD ekran kartı kullanıyorsunuz değil mi? Tahminim bu yönde.

AMD ekran kartı kullanıyorsunuz değil mi? Tahminim bu yönde.
Evet MSI RX 480 X Gaming 8G
Sistemin ısı değerlerine göz attınız mı? Ekran kartının aşırı ısınmasıyla ilgili olabilir belki.
Evet baktım bir sıkıntı yok.
Bu arada Apex Legendsta ayarları değiştirince düzelceğini düşündüm. Ayarları değiştirip uygulaya bastım. Bilgisayar kapandı fanlar hızlanmaya başladı. Artık oyunu ne zaman açsam sürekli böyle oluyor. Oyun anamenüye geldiği anda

Evet MSI RX 480 X Gaming 8G

Evet baktım bir sıkıntı yok.
Bu arada Apex Legendsta ayarları değiştirince düzelceğini düşündüm. Ayarları değiştirip uygulaya bastım. Bilgisayar kapandı fanlar hızlanmaya başladı. Artık oyunu ne zaman açsam sürekli böyle oluyor. Oyun anamenüye geldiği anda
Evet tahmin ettiğim gibi. Umarım çözüme kavuşursunuz.

Zalman Z3 Plus kasasısının kendi güç kaynağı.
Bu bilgisayar çökmeleri önceden bu kadar çok olmuyordu. Hani CS GO da pompalıyla kafa yiyince, garry's mode da minigamede bir şey patlıyordu orada felan oluyordu. Yeni monitör aldım 2 gün oynadım. Bugün böyle bir sıkıntıyla karşılaştım. 2 günlük tecrübemde arada sırada bu kapanmalar yaşanmıştı ama artık sürekli kapanıyor.
Stres testinde sadece GPU işaretledim. Dediğim gibi oldu yine. Ekran kartını çıkarıp iyice bir temizledim sonra yeniden taktım. Stres testi yaptım. Yine aynı sonuç oldu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı