Bilgisayar aniden kapanıyor

Sefa54

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşımın Windows 7 64 Bit olan kasa bilgisayarını Windows 10 Pro 64 Bit yaptım. Windows 10 yüklendikten sonra bütün güncellemeleri gerçekleştirdim ve LoL oyununu yükledim ilk seferinde DLL hatası vardı onu çözdüm ama daha sonrasında bilgisayarda oyuna girdikten bir süre sonra donduğunu, veya aniden kapandığını söylüyor bazen de 1 el oyun girdikten sonra 2. maçda PC'nin kapandığını ya da donduğunu söylüyor. Bilgisayarı yaklaşık 7 yıldır kullanıyor ve gördüğüm kadarı ile daha önce içi açılıp temizlenmemiş yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce bilgisayarının fan kısmını söküp iyice temizle. Sonra termal macunları tamamen temizle ve iyi bir termal macun sür. Arctic MX-4 yeterli olur.
CTRL+Shift+ESC tuşlarına basarak çalışan uygulama ve arka plan uygulamalarından gereksiz gördüklerini kapat. Hatta ekran görüntüsü atarsan sana hangisini kapatman gerektiğini söylerim.
Windows 10 eski sistem için iyi değil,Windows 8.1'e düşür,daha stabil çalışır.
Kasanın hava akışını iyi sağladığından emin ol,fanın önü kapalı olmasın.
Bunları yaptıktan sonra tekrar yazarsan yardımcı olurum. Yazdığım şeylerin rehberlerini internette bulabilirsin.

Önce bilgisayarının fan kısmını söküp iyice temizle. Sonra termal macunları tamamen temizle ve iyi bir termal macun sür. Arctic MX-4 yeterli olur.
CTRL+Shift+ESC tuşlarına basarak çalışan uygulama ve arka plan uygulamalarından gereksiz gördüklerini kapat. Hatta ekran görüntüsü atarsan sana hangisini kapatman gerektiğini söylerim.
Windows 10 eski sistem için iyi değil,Windows 8.1'e düşür,daha stabil çalışır.
Kasanın hava akışını iyi sağladığından emin ol,fanın önü kapalı olmasın.
Bunları yaptıktan sonra tekrar yazarsan yardımcı olurum. Yazdığım şeylerin rehberlerini internette bulabilirsin.
Öncelikle teşekkür ediyorum bilgisayarın içerine hava tuttuk ısı biraz düştü hafta sonu bilgisayarcılar kapalı olduğu için termal macun yenilemesi yapamadık termal macun olsa yenilerdim de yok. Bilgisayarcı ya verdiğimizde termal macun yenilencek ve tekrardan kendisi bir temizlesin sonuçta uzun süredir termal macun mevcut kurumuştur
Bilgisayar sistemi fx6300 4gb 3200mhz ram ekran kartı da rx 270 olması lazım bana göre kaldırması gerekir win10 pro

Öncelikle teşekkür ediyorum bilgisayarın içerine hava tuttuk ısı biraz düştü hafta sonu bilgisayarcılar kapalı olduğu için termal macun yenilemesi yapamadık termal macun olsa yenilerdim de yok. Bilgisayarcı ya verdiğimizde termal macun yenilencek ve tekrardan kendisi bir temizlesin sonuçta uzun süredir termal macun mevcut kurumuştur
Bilgisayar sistemi fx6300 4gb 3200mhz ram ekran kartı da rx 270 olması lazım bana göre kaldırması gerekir win10 pro
Kaldırmasında problem yok. HDD ile çalıştığında hem yavaş çalışır hem de ısınma problemi ortaya çıkabilir. Eğer bilgisayarında SSD yoksa 8.1’e geçmen daha iyi

Kaldırmasında problem yok. HDD ile çalıştığında hem yavaş çalışır hem de ısınma problemi ortaya çıkabilir. Eğer bilgisayarında SSD yoksa 8.1’e geçmen daha iyi
Termal macun yenilendi ve tekrardan temizlendi ısınma problemi kalmadı en fazla 54 derece gördüm ama işlemci fanı stok fan olduğu için biraz tırt

Geri
Yukarı