Bilgisayar "APC_INDEX_MISMATCH" hatası

İşletim sistemi
Windows 10

karakartal692

Femtopat
Daha fazla  
İlk olarak PC de ne zaman internette gezinsem veya bir şey okusam nadir aralıklarla mavi ekran hatası alıyorum. Günde 1-2 kere oluyor Memtest86 ile test ettim RAM'lari 0 error verdi, SSD'yi HD Tune ve CrystalDiskInfo ile baktım gayet iyi çıktı sonuçlar ve işin enteresan tarafı ne zaman oyun oynasam bu hata gelmiyor 8 saat oyun oynayayım hiçbir şey olmuyor sadece internette gezinirken denk geliyorum ilk başta PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA,IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL gibi hatalar geliyordu ne zaman format attım o zaman hatanın ismi değişti hata: APC_INDEX_MISMATCH ve buna benzer başka hatalarda alıyorum ama oyun oynarken hiç bişy olmuyor. Çok enteresan bir olay. İşlemci ve ekran kartına FurMark ile yüklendim hiçbir sıkıntı çıkmıyor bu arada Windows Memory diagnostic testide yaptım sonuçlar gayet iyi çıktı.

Sistemim:
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
Ekran kartı: Gigabyte GTX 1660 Super.
İşlemci: AMD Ryzen 3500X.
RAM: G.Skill 3200 MHz.

Minidump dosyasını paylaşıyorum: 102920-4734-01.dmp.zip

Minidumpı okuyup hataya sebep olan şeyi yazarsınız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Booster varsa kaldırın.
Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.
Ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin.
Kaspersky ile tam tarama yapın.
komple format atmama rağmen devam ediyor sorun donanımsal diye düşünüyorum ama bütün donanımları test etmeme rağmen hiç bir sıkıntı yok :/
Driver Booster varsa kaldırın.
Ağ kartı sürücünüzü güncelleyin.
Ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin.
Kaspersky ile tam tarama yapın.
driverları son sürüm yükledim ağ ayarlarınıda sıfırladım bakalım ne olcak

BIOS sürümünü 7C84v15 sürümüne güncelle.
MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation

BIOS ayarlarını default yap.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

Windows 10 güncelleştirmesi var mı diye kontrol et. Güncelleştirme var ise yap.

"DISM" komutlarını uygulayabilirsin.

Ek olarak sisteme klavye, fare ve kulaklıktan başka bir cihaz bağlamayın.

Başka minidump dosyaları varsa paylaşın. Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

BIOS sürümünü 7C84v15 sürümüne güncelle.
MSI Global - The Leading Brand in High-end Gaming & Professional Creation

BIOS ayarlarını default yap.

Ekran kartı sürücün güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

Windows 10 güncelleştirmesi var mı diye kontrol et. Güncelleştirme var ise yap.

"DISM" komutlarını uygulayabilirsin.

Ek olarak sisteme klavye, fare ve kulaklıktan başka bir cihaz bağlamayın.

Başka minidump dosyaları varsa paylaşın. Tekrar mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.
DISM bütün komutları uygulamıştım.Windows 10 güncelleştirmesini kontrol ettim şimdi yeni bir tane buldu yaptı.Bios sürümü f60 tı 1-2 ay önce güncellemiştim onu tekrar stabil olsun diye downgrade yaptım f50 ye getirdim çünkü hiç bir sıkıntısı olmamıştı f50 de PCnin bakalım ne olcak.

Anakartınız nedir?
1621423630037.png

Burada MSI X570 gözüküyor.

AIDA64 HTML raporu oluşturup paylaşır mısın?

Anakartınız nedir?
Eki Görüntüle 1030723
Burada MSI X570 gözüküyor.

AIDA64 HTML raporu oluşturup paylaşır mısın?
Çok özür dilerim internette bu hatayı ararken başklarının dosylarıyla karıştırmışım şimdi az önce yine bir mavi ekran oldu hem dünün hem bugünün kendi minidump dosyalarını upload ettim atıyorum Desktop.rar

Çok özür dilerim internette bu hatayı ararken başklarının dosylarıyla karıştırmışım şimdi az önce yine bir mavi ekran oldu hem dünün hem bugünün kendi minidump dosyalarını upload ettim atıyorum Desktop.rar

HD Tune ile health ve error scan bölümlerini paylaşın. Memtest86 ile RAM testi yapın. (XMP kapalı olsun)
Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırın ve WHQL sürüm kurun.

Geri
Yukarı