Bilgisayar ayarları sürekli sıfırlanıyor

yigitakdeniz

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda yaptığım ayarlar sürekli sıfırlanıyor mesela Windows Defender'ı kapatıyorum. Yeniden başlattıktan sonra ayar eskiye dönüyor. Max Payne 3 indirdim, crack yaptım. Her seferde tekrar yapmam gerekiyor. Neden ve ne zaman oldu bilmiyorum. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla Windows Defender 24 saatliğine kapanıp tekrar açılıyor. Temelli kapatmanın yolu farklı. "Eğer temelli olarak kapatmak istiyorsan Win + R kombinasyonu ile çalıştırı aç ve oraya regedit yazıp Tamam tuşuna bas. Kayıt defteri düzenleyicisi açıldığında HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender konumuna git ve orada sağdaki kısma sağ tıklayıp Yeni > DWORD(32 Bit) butonuna bas ve isim koyma yerine DisableAntiSpyware yazıp kaydet. Ardından tekrar sağ tıklayıp Değiştir tuşuna bas ve oradaki sıfır değerini bir yapıp kaydet. " diye bir çözüm paylaşılmış. Ancak Crackli oyun konusunda destek veremiyoruz, orijinal olmalı. Sadece bu ikisi mi sıfırlanıyor?

Dediğiniz şeyi yaptım , bilgisayarı yeniden başlattığımda gerçek zamanlı koruma yine açılmış.Gerçek zamanlı korumayı kapatıyorum yine açılıyor bunu nasıl halledeceğim.

Ayarlar'ı ve sonra Gerçek zamanlı koruma'yı tıklatın.
Devre dışı bırakmak istediğiniz gerçek zamanlı koruma seçeneklerini temizleyin ve ardından Değişiklikleri kaydet'i tıklatın. Yönetici parolası girmeniz veya onaylamanız istenirse, parolayı yazın veya işlemi onaylayın.

Bunu yaptıysanız;

Windows 10 Defender’ı kalıcı kapatmak istiyorsanız; “Kayıt Defteri Düzenleyicisi” (regedit) uygulaması üzerinden bunu gerçekleştirebilirsiniz.

1: Windows 10 başlat menüsü yanındaki arama kısmına “Regedit” yazın ve yukarıdaki resimde olduğu gibi çıkan sonucu tıklayın.
2: Eğer; “Bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz?” şeklinde uyarı gelir ise “Evet” tıklayıp kayıt defteri düzenleyicisini açın.
3: Kayıt defteri düzenleyicisi üzerinden; aşağıdaki sıra ile “Windows Defender” klasörünü açın.

Aşağıdaki gibi HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > Policies > Microsoft > Windows Defender klasörünü açın;
1.PNG

4: Yukarıdaki resimdeki klasörü açınca sağ taraftaki boş alanda mouse’unuzun sağ tuşuna tıklayın. Sağ Tuş > Yeni > DWORD (32 Bit) Değeri ifadesine tıklayınca boş alanda yeni bir dosya oluşturacaksınız. Dosya adı olarak “DisableAntiSpyware” ifadesini yazın.
Windows-10-defender-kapatma-disableAntispyware.gif

Yukarıdaki GIF size yardımcı olacaktır.
5: Yukarıdaki gif animasyonda da görüldüğü gibi DisableAntiSpyware olarak adlandırdığınız dosyaya çift tıklayın ve “Değer verisi” alanında yer alan “0”ifadesini “1” olarak değiştirip “Tamam” butonunu tıklayın.
6: Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayar açıldığında Windows Defender kapalı uyarısını göreceksiniz.

Dostum bu arada Crack sorunun Defender yüzünden olabilir. Defender kapandığında düzelecektir muhtemelen.
Sorununuza çözüm olduysa yazar mısınız?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı