Bilgisayar bakımı ne sıklıkla yapılmalı?

furkan23235

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 6 ay önce bir sistem topladım. Ekran kartının kasanın fanları artık toz tutmuş durumda arada bezle vs. silsem bile. Kasa fanlarını, ekran kartı fanlarını ve işlemci fanını temizlemek için kompresör almaya gerek var mı? Ekran kartı ve işlemcinin macununu yenilemeli miyim?

Yaklaşık 6 ay önce bir sistem topladım. Ekran kartının kasanın fanları artık toz tutmuş durumda arada bezle vs. silsem bile. Kasa fanlarını, ekran kartı fanlarını ve işlemci fanını temizlemek için kompresör almaya gerek var mı? Ekran kartı ve işlemcinin macununu yenilemeli miyim?

Kompresör alabilecek bütçeniz varsa alın işe yarıyor. (kompresörle 4 veya 6 ayda bir temizlerseniz faydasını görürsünüz sıcaklıklar açısından) Macun değişimlerini yılda bir öneriyorlar diye biliyorum ama daha bilgili olan birisi elbet yazacaktır.

Ekran kartı için 6 ay kısa bir süre. En azından 1 sene (ancak bence 2 sene ideal) geçmesini öneririm çünkü çok kolay kurumuyorlar. Ayrıca ekran kartlarını sökmesi uğraştırıcı olabiliyor.
Sadece kasa temizliği için kompresör alınmaz, ancak kullanılabilir, zenginseniz alabilirsiniz.
Ve eğer kompresörle yapacaksanız havayı çok açıp anakarttan bir şey kırmamaya dikkat edin.

5-6 ayda bir kere temizlemek yeter. Kasayı balkona felan çıkartıp fön makinesiyle veya eğer varsa hava kompresörüyle temizlersiniz. En kapsamlı temizlik böyle olur bez çok işe yaramaz. Ayrıca toz filtresi var mı bilgisayarınız da? Toz filtresi olsa daha kolay oluyor işler. Ben eski kasamı balkona çıkartıp fön makinesini takıyordum onunla temizliyordum.

5-6 ayda bir kere temizlemek yeter. Kasayı balkona felan çıkartıp fön makinesiyle veya eğer varsa hava kompresörüyle temizlersiniz. En kapsamlı temizlik böyle olur bez çok işe yaramaz. Ayrıca toz filtresi var mı bilgisayarınız da? Toz filtresi olsa daha kolay oluyor işler. Ben eski kasamı balkona çıkartıp fön makinesini takıyordum onunla temizliyordum.
Filtre var. Fakat yinede geç olsada tozlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı