Bilgisayar başka evde daha yüksek FPS veriyor

calixx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, biraz absürt bir konu. Kendi evimde Valorant'ta belli bir açıyla bakınca 100-150 arasında FPS alırken arkadaşımın veya kuzenimin evinde aynı açıda baktığım zaman 160-200 civarı FPS alıyorum. Bu nasıl mümkün olabiliyor? Prizden kaynaklı olabilir mi veya bilgisayarın güç kablosuyla alakalı bir şey olabilir mi?

Merhaba, biraz absürt bir konu. Kendi evimde Valorant'ta belli bir açıyla bakınca 100-150 arasında FPS alırken arkadaşımın veya kuzenimin evinde aynı açıda baktığım zaman 160-200 civarı FPS alıyorum. Bu nasıl mümkün olabiliyor? Prizden kaynaklı olabilir mi veya bilgisayarın güç kablosuyla alakalı bir şey olabilir mi?
Aklıma tek gelen şey sıcaklıklarla alakalı olabileceği.

Sıcaklıktan dolayı olabilir.

ya bilgisayarınızı ya da evinizi değiştirmeniz gerekiyor hocam.

Oyunu farklı evlerde oynarken sıcaklık, fan devri, gpu/cpu kullanımı gibi değerleri not edip karşılaştırabilirsiniz. Hatta bizimle de paylaşabilirseniz biz de bilgilenmiş oluruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı