Çözüldü Bilgisayar belli bir süre sonra kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Raksix

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 gün önce RAM'lerimden teki bozulmuştu. İnternetten aynı modeli satın aldım, sorunsuz şekilde bilgisayar çalışıyor ama bazen kendini kapatıyor ve tekrar açılıyor. Herhangi bir hata vermeden böyle yapıyor. Windows bellek testinde sorun çıkmadı. RAM'lerden kaynaklı bir sorun olmadığını düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben sistemin Watt yükünü hesapladım. 300W yetiyor. Olay görüntüleyiciye bakar mısın?

The Windows Memory diagnostic tested the Computer's Memory and detected no errors.
RAM'testi sonucunda herhangi bir hataya rastlamadım.

1605434338138.png

Bir tek kapanmadan önce

The system is entering sleep.

Sleep Reason: Application API

Process C:\Windows\System32\atieclxx.exe (process ID:1648) reset policy scheme from {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e} to {381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e}

Bu tür şeyler var ama bunlardan olacağını sanmam
Isı değerlerini kontrol et çeşitli programlarla.

Isı değerlerinde herhangi bir anormallik yok.
Geçenlerde ailem kullansın diye elimdeki parçalarla buna benzer bir PC topladım. Babam kullandıktan 1 saat sonra sürekli kapandığını belirtti. Anakartta sorun varmış değiştirince düzeldi. Chipset aşırı ısındığı için kapatıyor sorun buydu.

Anakarttan olabilir diye düşünüyorum eski RAM'de herhangi bir sorun yoktu sınavdan geldikten sonra ekran gelmiyordu 2 GB'lık RAM'i sökünce düzeldi.
Sorun Power ya da ısınma kaynaklı olabilir. RAM'i ise Memtest86 ile kontrol edin.

Memtest86'yı Boot edemedim. O yüzden Windows'un kendi RAM testini kullandım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamamdır yaptım eğer yine sorun olusa yazarım iyi günler çözüldü olarak etiketliyorum.

Geri
Yukarı