Bilgisayar bilimi öğrenmek için tavsiyeler

furkan6128

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
8 bitlik bir işlemciyi nasıl yapabilirim?
Bunun çıktısını ve girdisini nasıl yapabilirim?
İnternette bununla alakalı pek bir şey bulamadım. Amacım hesaplamalar yapabileceğim bir işlemci yapmak ve bilgim sadece işlemcilerin nasıl çalıştığını bilecek kadar. Bilgisayar mimarisinde kendimi geliştirmek için bu gibi önerileriniz neler? (daha 9.sınıfım okulda bununla alakalı sadece yazılım algoritması ve Python öğretiyorlar ama bu bana yetmiyor. Erkenden öğrenmek ve deneyimlemek istiyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
8 bitlik bir işlemciyi nasıl yapabilirim?
Bunun çıktısını ve girdisini nasıl yapabilirim?
İnternette bununla alakalı pek bir şey bulamadım. Amacım hesaplamalar yapabileceğim bir işlemci yapmak ve bilgim sadece işlemcilerin nasıl çalıştığını bilecek kadar. Bilgisayar mimarisinde kendimi geliştirmek için bu gibi önerileriniz neler? (daha 9.sınıfım okulda bununla alakalı sadece yazılım algoritması ve Python öğretiyorlar ama bu bana yetmiyor. Erkenden öğrenmek ve deneyimlemek istiyorum.)
Bende meslek lisesinde senin gibi bilişim okuyorum.Fakat benim c# siber güvenlik,Ardiuno bilgim de var.Bence ardiuno öğrenebilirsin.Genel olarak bir kartın yaptığı işlemleri öğrenebilirsin işlemci sonuçta yada rasperipay(nasıl yazıldığını bilmiyorum) öğren binevi küçük bilgisayar hem kodlar ile öğrenirsin.

Merhaba,

Öncelikli olarak 1 bit aritmetik işlem ünitesi geliştirmenizi tavsiye ederim. Teknik tasarımını ınternetten bulabilirsiniz. Sonra 4 bit ile deneme yaparsınız, 4 bit aritmetik işlem ünitesi ile matematiksel işlem yaptırabileceğiniz bir işlemci yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı