Bilgisayar BIOS dahil açılmıyor

Bu bahsettiğim kontrolü vurma şeklinde değil kasaya hafif baskı uygulamak şeklinde yaparsanız, bu şekilde sadece monitöre müdahale ettiğinizden ve sorunun oradan olup olmadığından emin olabiliriz. Uyguladığınız baskı sadece monitörle sınırlı kaldığında ekranda çizgiler yer değiştiriyorsa bence sorununuz LCD paneldendir. Harici monitöre görüntü verememeniz tak çalıştır şeklinde olmadığından PC üzerinde ayar yapmak gerektiğinden olabilir. LCD paneller 250 TL civarında yanlış bakmadıysam.
Hocam problem monitörle ilgili değil dikkat ederseniz. Çünkü HDMI ile başka bir çıkışa bağlasam da yine aynı problem oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a sağlam bir reset atmak lazım bana kalırsa. Laptop olduğunu biliyorum, verdiğiniz modele baktım çünkü. BIOS piline erişebiliyorsanız çıkartıp 5 saniye bekleyip takın geri. Intel işlemcilerde grafik yongası oluyor. Bunu açmanız halinde görüntünün gelmemesi gibi bir şey söz konusu değil zaten. Tabii anakarta bir şey olmamışsa.

BIOS'a sağlam bir reset atmak lazım bana kalırsa. Laptop olduğunu biliyorum, verdiğiniz modele baktım çünkü. BIOS piline erişebiliyorsanız çıkartıp 5 saniye bekleyip takın geri. Intel işlemcilerde grafik yongası oluyor. Bunu açmanız halinde görüntünün gelmemesi gibi bir şey söz konusu değil zaten. Tabii anakarta bir şey olmamışsa.
Peki BIOS resetlersem Windows 10 bu sefer çalışmayabilir sanırım değil mi?

Bir ihtimal çalışmayabilir, eğer yükseltme ile geçtiyseniz. Olmazsa Windows 7 kurabilirsiniz. Açılmamasından iyidir.

Ekran kartı çipi gitmiş olabilir 2004 yılında alınan bir laptop vardı elimde onda da aynı problem vardı ya da monitör gitmiştir televizyona bağlayıp test edebilirsin.

Ben bu konuyu unutmuşum, sorun çözüldü arkadaşlar donanımsal bir problem kaynaklıydı. Çipe solüsyonlu işlem uygulandı, halletmiş oldum. Hatta şu an SSD taktım bilgisayarıma iki senedir sorunsuz kullanıyorum. Teşekkür ediyorum yeni yorumlarınız için benim için nostaljik oldu :)

Geri
Yukarı