Bilgisayar bir anda kilitleniyor

Batuhan07388

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı açıyorum bazen 2 dakika sonra bazen 10 dakika sonra donup kalıyor. Fare bile hareket etmiyor hard disk ışığı sönüyor diğer hard disk ile deniyorum onda da ekran gidip geliyor onda da bazen donuyor oyuna girince oyundan atıyor. Bazen AMD driver zaman aşımı hatası veriyor bazen vermiyor. Ne yapabilirim_ anlayan birisi de yok koskoca şehirde çıldıracağım ders çalışıyorduk iyi kötü yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı açıyorum bazen 2 dakika sonra bazen 10 dakika sonra donup kalıyor. Fare bile hareket etmiyor hard disk ışığı sönüyor diğer hard disk ile deniyorum onda da ekran gidip geliyor onda da bazen donuyor oyuna girince oyundan atıyor. Bazen AMD driver zaman aşımı hatası veriyor bazen vermiyor. Ne yapabilirim_ anlayan birisi de yok koskoca şehirde çıldıracağım ders çalışıyorduk iyi kötü yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
Hocam disklerinizde bir sorun olabilir.

Pekte anlamam ama büyük bir ihtimalle PC çok ısınıyordur fanların çalışıyor mu kontrol etmeni öneririm.
Bilgisayar çok ısınırsa kendine restart atar diye biliyorum.

Hocam.Sürücüyü kaldırıp tekrardan yüklemeyi dener misiniz ?

İşlemciye giden ATX yerini kontrol et yanmış olabilir ya da güç kaynağın yetiyor mu sisteme.

Pekte anlamam ama büyük bir ihtimalle PC çok ısınıyordur fanların çalışıyor mu kontrol etmeni öneririm.

Kral fanlar çalışıyor işlemcim 30 40 derece arası ekran kartı da çalışıyor fanı açıp baktım.

Hocam disklerinizde bir sorun olabilir.

Bilgisayar çok ısınırsa kendine restart atar diye biliyorum.

Hard disk ısınıyor ama diğer hard disk i takınca da görüntü de sıkıntı oluyor ekran kartı mı bozuldu acaba?

Hocam. Sürücüyü kaldırıp tekrardan yüklemeyi dener misiniz?

Sürücüyü kaldırınca bilgisayar biraz kendine geliyor ekran kartı driverını kaldırınca 20 30 dk sonra tekrar donuyor ama sürücü varken 5 dk süre de donuyorsa sürücüsüz 20 dk (ekran kartı driverı)

İşlemciye giden ATX yerini kontrol et yanmış olabilir ya da güç kaynağın yetiyor mu sisteme.

Bilgisayarı açarken 3 4 defa denemem de açılıyor ve bayağı bir ses geliyor açılırken 300W güç kaynağım var nasıl yetip yetmediğini nasıl öğrenebilirim ki güç kaynağımın?

Geri
Yukarı