Bilgisayar biraz sarsıldı diye hard disk tamamen bozuldu

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Yer
Japonya - Akihabara
Bilgisayar biraz sarsıldı diye hardisk tamamen bozuldu. Bıktım hardisklerden. SSD almalı mıyım?
3. kez hardisk değiştirdik bıktım artık.
Ufak bir sarsıntıdan şimdi anakart bile yüklemiyor. O mavi çubuk ileri gitmiyor f2 tuşuna basınca hiç bir şey olmuyor.
Hardiskten tuhaf ötme sesleri çıkıyor 2 saniyede bir bip sesleri var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çıkar Tanıdığın bir bilgisayarcıya götür baksın, büyük bir meblağ isterse at çöpe gitsin.
Ama SSD'de Harddisk gibi çok fazla alan yok, işletim sistemi nerdeyse yarısını kaplıyor zaten. Az oyun oynuyosan ve az indirme yapıyorsan alabilirsin .

Ben de HDD ye yakın kısıma sinirden yumruk atınca hard disk ciyaklamaya başlamıştı, garanti kapsamında bedava yaptı Seagate. Hız ve sağlamlıkta SSD den iyisi yok.
Gücün yetiyorsa tabi SSD al, sorulacak sorumu mu?

Geçen gün 6.5 şiddetinde deprem olduğunda Çanakkale'de baya sallanma oldu. Bir kaç saat sonra kasanın güç düğmesine bastım açılır gibi oldu kapandı tekrar basınca bu sefer sıkıntı olmadı ucuz kurtardık sanırım. :D SSD iyidir lakin depolama alanı az çok şey yüklemem dersen SSD al. HDD'ni sabitliyor musun kasana o nedenle de olabilir.

Sarsılınca dediği sinirlenince tekme atmış anlayın işte. Ama bunu itiraf edemiyor, sarsıldı diyor :) Yoksa bi kasada üç defa disk bozulmaz. Bi kere sarsılınca bozulduğunu anlarsan, ailen SSD alıncaya kadar tekmelersin.

Yeni neslin çalışma şekli bu. Ailesine söylemek yerine nasıl bozarım da yenisini aldırtırım mantığı. Kötü tabii ki.

Sarsılınca dediği sinirlenince tekme atmış anlayın işte. Ama bunu itiraf edemiyor, sarsıldı diyor :) Yoksa bi kasada üç defa disk bozulmaz. Bi kere sarsılınca bozulduğunu anlarsan, ailen SSD alıncaya kadar tekmelersin.

Yeni neslin çalışma şekli bu. Ailesine söylemek yerine nasıl bozarım da yenisini aldırtırım mantığı. Kötü tabii ki.
Hocam çocuğu aşağılama :) Belki de bilgisayarında gerçekten bir sorun vardır nerden bileceğiz.

Ben tekme atmıştım. Online oyunda donduğu için , 3-4 defa vurunca ve zamanla hdd bozulmuştu. Öyle ufak sarsıntıdan bozulmaz. Şimdiki kasamda 1-2 tekme yedi ama gine süper devam.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı