Çözüldü Bilgisayar boştayken %40 RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pismaniyee

Hectopat
4 GB RAM var. Tüm programları kapatınca %40 RAM kullandığını fark ettim. Gereksiz Windows hizmetlerini kapattığım halde böyle. Normal mi?

Hocam ne alaka 4 GB RAM'im var 3.25'sini kullanabiliyorum ve boşta %30 RAM kullanıyor bence güzel 3.25GB RAM'e.
O kadarını kullanmıyor yanıltıcı değerler onlar. Sistem akıcı olmaz, kalan RAM ihtiyacını sanal bellekten karşılıyor. 32 veya 16 GB RAM takın boştaki değer 4-5 GB kadar olacak.

Kusura bakma daha yeni gördüm. MemReduct arkada çalışan uygulamaları sistemdeki arkada çalışan bazı gereksiz şeyleri kapatıp büyük oranda rami açıyor benim ram 8 GB boşta 3.7 GB kullanıyor MemReduct ile temizleyince 1.8 GB boş ram kalıyor tercih ederim. (birde windows ile başlat ayarını açmanı öneririm burdaki yukarı bakan ok tuşuna basıp orda bir sayılar göreceksin ordaki sayılar mesela 78 gösteriyorsa ramin %78 ini kullanıyor demektir ona sağ tıklayıp belleği temizle tuşuna basarsan RAM`in büyük oranda boşalmış olur)

Dosya Ekleri

• wasdas_LI.jpg
    wasdas_LI.jpg
    18,6 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı