Çözüldü Boşta CPU kullanımı artıyor, Görev Yöneticisi açınca azalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hinence

Decapat
Daha fazla  
Başlıktaki anlattığım gibi gece fark ettiğim sorun, dizüstü bilgisayarımda hiçbir şey açık değilken ve kullanmıyorken fanlarının sesi beni rahatsız etti. Fark ettiğim günden beri 3-4 gün geçti. Bugün görseldeki olayı fark ettim. Görev Yöneticisi açıkken bilgisayarı yoran şey rahat bırakıyor, saklanıyor. Anlık olarak sistem kesintileri sanırım ilk sıradayken açar açmaz hepsi normal hale bürünüyor. İlk sırada CPU'yu kullanan uygulamayı göremiyorum. Çok hızlı kaçıyor. Bu konuyu yazarken Kaspersky Total Security deneme sürümü ile tarattım. Dogeminer adlı virüs buldu. Artık sorun kalmadı. Tavsiyem Windows'un dandik güvenlik sistemine güvenmemeniz olur. Bilgisayarımda her şey lisanslı fakat Nexusmod'dan Fallout 76 için birkaç mod indirmiştim. Tek ihtimalim oradan bulaşmış olabileceğidir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    595,9 KB · Görüntüleme: 123
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 126
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    37,8 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mining virüsü bulaşmış ama dediğiniz gibi Kaspersky tespit edip silmiş. Mining virüsleri tam olarak bu şekilde çalışıyor. Görev Yöneticisi açılır açılmaz duruyor. Bu gibi durumlarda alternatif araçlarla kontrol edebilirsiniz:

Modu raporlamayı unutmayın.
Hocam aynı sorun bende de var gibiydi ben de nexus Mods'tan Bannerlord için mod indirmiştim. Buraya yazsam mı diye düşünüyordum yani tıpatıp aynı soruna sahip biri olunca şaşırdım hatta şu an :D Kaspersky Security Cloud yüklü zaten ama taratınca bir şey de bulmuyor. Malwarebytes ile de tarattım o da aynı. Oyunlarda FPS falan aynı hala. Bilgisayar açılırken de hızlı açılıyor. Fakat Görev Yöneticisi'ni açınca kullanım %70-90 gözükürken anlık takılma oluyor ve 3-4'lere düşüyor. Ne yapayım sizce? İki antivirüs de bulmuyor. Görev Yöneticisi açınca anlık bug oluyor olabilir mi?

Mining virüsü bulaşmış ama dediğiniz gibi Kaspersky tespit edip silmiş. Mining virüsleri tam olarak bu şekilde çalışıyor. Görev Yöneticisi açılır açılmaz duruyor. Bu gibi durumlarda alternatif araçlarla kontrol edebilirsiniz:

Çözüm

Recep abi Process Explorer bende yüklü ondan bakarken de boş gözüküyor. Performansımda düşüklük yok. Kaspersky'da temiz diyor fakat Görev Yöneticisi'ni açarken 1-2 saniye takılma oluyor o kısımda %70-90 arası CPU kullanımı gözüküyor kendine gelince %3'lere kadar düşüyor. Görev Yöneticisi için bug olabilir mi? Windows 11 kullanıyorum.

Recep abi Process Explorer bende yüklü ondan bakarken de boş gözüküyor. Performansımda düşüklük yok. Kaspersky'da temiz diyor fakat Görev Yöneticisi'ni açarken 1-2 saniye takılma oluyor o kısımda %70-90 arası CPU kullanımı gözüküyor kendine gelince %3'lere kadar düşüyor. Görev Yöneticisi için bug olabilir mi? Windows 11 kullanıyorum.
Bahsettiğin normal bir durum gibi. Kapatınca sistem ısınıyor mu? İşlemci fanları yükseliyor mu? GPU-Z'de GPU kullanımı var mı? Yoksa sorun olmamalı.

Abi bilgisayarımı sessiz modda kullanıyorum oyun oynarken bile fanların sesi çıkmıyor şimdi performans moduna alıp boşta bırakacağım.
Abi fanlar normal çalışıyor Sıcaklık da yok. Process Explorer açıkken görev yöneticisini açıyorum anlık bir kullanım oluşturuyor kendisi sonra düşüyor. Genel olarak da kullanım çok az, bir sıkıntı gözükmüyor.

Son düzenleme:
Bende de laptopu şarja takmam ile aynısı oluyor. Boştayken sıcaklık 70e kadar artıyor. Görev yöneticisini açtığımda ise eski derecelere düşüyor. Ne yapmalıyım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı