Çözüldü Bilgisayar boştayken donma sonrası görüntü gelmeme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Critness

Megapat
Makaleler
4
Yer
Osmaniye/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün birkaç saat Payback oynadım. Sonra işim çıktı geri dönerim diye PC’yi kapatmadım. Geldiğimde donmuştu. Şimdi açıyorum PC’yi bütün fanlar dönüyor görüntü yok ne yapacağım? Denediklerim;
  • -Anakart statik elektrik boşaltma
  • -İşlemci termal macun değiştirme
İşlemcim son zamanlarda sıcak çalışıyordu. Ondan olabilir diye düşünüyorum. Sizce ne olabilir?

Çözüm
Sistem eski büyük ihtimalle RAM'lerden kaynaklanıyor. Aynısı bende de oldu RAM'leri temizledim ve işe yaradı. RAM'in sarı pinlerini silgi ile sileceksiniz. Eğer çalışmaz ise RAM'leri tek tek çıkarıp deneyin.

kingston-kvr800d2n5-2g-2gb-dimm-ddr2-800mhz-pc2-6400-240pin-memory-ram-startechmy-1703-16-star...jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistem eski büyük ihtimalle RAM'lerden kaynaklanıyor. Aynısı bende de oldu RAM'leri temizledim ve işe yaradı. RAM'in sarı pinlerini silgi ile sileceksiniz. Eğer çalışmaz ise RAM'leri tek tek çıkarıp deneyin.

Eki Görüntüle 294017

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediklerimi deneyin RAM'i çöpe atmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı