Çözüldü Bilgisayar boştayken mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nathanel

Decapat
Daha fazla  
Gün içinde Discord'da arkadaşlarımla konuşurken ve bilgisayarın başında değilken 2 mavi ekran aldım.
Minidumplar:

Not: 2 ay önce de mavi ekranlar alıyordum ve Sosyal'de konu açmıştım çözülmüştü.

Yukarıdaki mesaja ek olarak Easy Anti-Cheat yazılımını kaldırın ve BIOS'unuzu güncelleyin. F52 sürümü yerine F60 sürümüne geçiş yapın.

Rehber: Eksik ve bozuk SYS dosyalarını onarmak uygulayın. Bütün James Donkey yazılımlarını kaldırın.
Easy Anti-Cheat yazılımını kaldırın ve BIOS'unuzu güncelleyin.
Easy Anti Cheat'i bulamadığım için kaldıramadım ama diğer çözümleri uyguladım. 28 Mart'dan beri hata almazken bugün (8 Nisan)'da 2 tane hata aldım. Yardımcı olursanız sevinirim. @Enes3078 @The G.O.A.T
minidump

Easy Anti-Cheat'i bulamadığım için kaldıramadım ama diğer çözümleri uyguladım. 28 Mart'dan beri hata almazken bugün (8 Nisan)'da 2 tane hata aldım. Yardımcı olursanız sevinirim. @Enes3078 @The G.O.A.T
Minidump.

Ses sürücünü güncelle. Vanguard kaldır. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi AMD ekran kartı var sürücülerini kaldırıp WHQL sürüm kur. B450M S2H | Anakart | GIGABYTE ses sürücünü buradan güncelleyebilirsin. BIOS'unu da güncelle attığım linkten. F61a ya güncelleme. O beta sürüm. F60 sürümüne güncelleyeceksin. FACEIT de kaldır. Sorunların geçer hepsini yaparsan. Ne zaman ki mavi ekran almadın. Yavaştan tekrar yüklemeye başla.

Ses sürücünü güncelle. Vanguard kaldır. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi AMD ekran kartı var sürücülerini kaldırıp WHQL sürüm kur. B450M S2H | Anakart | GIGABYTE ses sürücünü buradan güncelleyebilirsin. BIOS'unu da güncelle attığım linkten. F61a ya güncelleme. O beta sürüm. F60 sürümüne güncelleyeceksin. FACEIT de kaldır. Sorunların geçer hepsini yaparsan. Ne zaman ki mavi ekran almadın. Yavaştan tekrar yüklemeye başla.

Hepsini yaptım. Bir yerde hata mı yaptım bilmiyorum ama 4 tane mavi ekran aldım. Ses sürücüsünü yanlış kurmuş olabilirim tekrardan kurdum ama yine de bir bakar mısınız? Hata kodları PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA tarzındaydı.
ATTEMPTED_WRITE_READONLY_MEMORY hatası geldi, RAM'lerde sorun var diye korkmaya başladım. :( @The G.O.A.T @Enes3078

Hepsini yaptım. Bir yerde hata mı yaptım bilmiyorum ama 4 tane mavi ekran aldım. Ses sürücüsünü yanlış kurmuş olabilirim tekrardan kurdum ama yine de bir bakar mısınız? Hata kodları PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA tarzındaydı.
ATTEMPTED_WRITE_READONLY_MEMORY hatası geldi, RAM'lerde sorun var diye korkmaya başladım. :( @The G.O.A.T @Enes3078

İnceliyorum hocam şu an. Ben incelerken sizden sisteminizi rica edebilir miyim?
Vanguard kaldır. FACEIT kaldır. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi tekrardan ekran kartı sürücünü DDU ile silip kur. WHQL sürüm indirdiğine emin ol. Sistemine virüs taraması yap. Ses sürücünü yanlış kurmuşsun bir hata onun yüzünden olmuş. BIOS'tan XMP kapatıp Memtest yap belleklerden de emin olalım. Ek olarak Sistemde kaç disk var? Memtest86 ile Bozuk RAM Testi - Technopat

Ben incelerken sizden sisteminizi rica edebilir miyim?
Sistemim:
ASUS RX580 8GB
R5 3500x
GIGABYTE B450M S2H
T-Force 16GB (2x8) 3000mhz RAM
240GB SSD
1TB HDD
Vanguard, FACEIT kaldırdım. DDU ile sürücüyü silip kurdum. Ses sürücüsünü tekrardan kurdum bu sefer doğru yaptım galiba. Sistemde 1 SSD, 1 HDD olmak üzere 2 disk var.
BIOS'tan XMP kapatıp Memtest yap belleklerden de emin olalım.
1 buçuk ay önce yaptım, yine sosyalde bir bilirkişi istemişti.

Dosya Ekleri

• IMG_1.jpg
    IMG_1.jpg
    157,6 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_2.jpg
    IMG_2.jpg
    143,6 KB · Görüntüleme: 44
Sistemim:
ASUS RX580 8 GB.
R5 3500X.
Gigabyte B450M S2H.
T-Force 16 GB (2x8) 3000MHz RAM.
240GB SSD.
1TB HDD.
Vanguard, FACEIT kaldırdım. DDU ile sürücüyü silip kurdum. Ses sürücüsünü tekrardan kurdum bu sefer doğru yaptım galiba. Sistemde 1 SSD, 1 HDD olmak üzere 2 disk var.

1 buçuk ay önce yaptım, yine sosyalde bir bilirkişi istemişti.

Dediklerimin üstüne HDD'nin HD Tune ile health sekmesini paylaşın. Sorun çözülürse haber verin.

Yeni konular

Geri
Yukarı